AKP kendi belediye başkan adayı için bunu söylüyor: Elimizde dosyaları var

Başbakan Erdoğan tarafından Düzce’de Büyükşehir Belediye başkan adaylığı açıklanan Mehmet Keleş için AKP İl Başkanı avukatı tarafından yolsuzluk iddiaları ortaya atıldı

AKP kendi belediye başkan adayı için bunu söylüyor: Elimizde dosyaları var

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Düzce’de Büyükşehir Belediye başkan adaylığı için Mehmet Keleş’in adını açıkladı. Fakat daha önce, belediye seçimlerinde AKP’nin aday gösterdiği Mehmet Keleş hakkında AKP İl Başkanı avukat Metin Kaşıkoğlu tarafından yolsuzluk iddiaları ortaya atıldı.

Bir önceki belediye seçimlerinde o dönemde milletvekili olan Kaşıkoğlu’nun da desteğini alan İsmail Bayram aday olmuştu ve seçimleri kazadı. Bayram’ın belediye başkanı olmasının ardından Kaşıkoğlu, Keleş ile ilgili elinde yolsuzluk dosyalarının olduğunu ve 33 soruşturma dosyasının bulunduğunu söyledi ancak dosyalar ile alakalı olarak kamuoyuna yansıyan hiçbir sonuç olmadı.

AKP il Başkanı olan Av.Metin Kaşıkoğlu, AKP Düzce Belediye Aday Adayları'na aday olacak isim açıklanmadan bir kaç gün önce, şeref, namus üzerine "aday gösterilmezsem partime ihanet etmeyeceğime" şeklinde yemin ettirdiği belirtildi. Kaşıkoğlu, Twitter sayfasından belediye başkan aday adaylarına ettirdiği yemini hatırlatarak, “Aday aday adaylarımızdan, sayın Aydın ve sayın Kıbrıs’a, namus ve şerefleri üzerine verdikleri sözlere izafeten ithaf olunur. Namus ve şeref gibi kavramlar, insanlar için yaşam iksiridir. Bu değerleri yitirenler toplum içinde barınamazlar. Allah kimseyi böyle zelil bir duruma düşürmesin.” ifadelerini içeren bir paylaşımda bulundu.

2009’DA KATILDIĞI PROGRAMDA DA BELEDİYEYİ ELEŞTİRMİŞTİ

Haber Düzce isimli haber sitesinde yayınlanan habere göre, Kaşıkoğlu 2009 yılında katıldığı bir programda “2005 tarihli tamamını AKP’li üyelerin oluşturduğu denetim komisyonu raporu vardı. Komisyonun oluşturduğu raporun 1. Maddesinde şöyle yazıyor, Atatürk Bulvarı’nın yapımı işi ihale edilmiş, bir firma bu işi almış ama işi yapan belediyenin fen işleri ekibi, hak edişler özel şirkete ödeniyor ama işi yapan tamamen belediyenin firması. Bu denetim komisyonu raporunun karşılığı nedir? Yolsuzluk olmuyor mu bunun karşılığı, bunun ki çalma olmuyor mu?” sözlerine yer veriyor.

Başbakanlık Proje Uygulama Birimi tarafından Düzce’ye 30 trilyona yakın kaynak gönderildiğini ifade eden Kaşıkoğlu, “Denetim Komisyonun hazırladığı raporda, ödenen hak ediş miktarı, yanlış hatırlamıyorsam 10 bin metrekare asfalt parası ödenmiş, arazide yapılan incelemede asfaltın miktarı 7 bin 500 metrekare. Ne şimdi bunun karşılığı? Seçimlerin üzerinden 9 ay geçtikten sonra çıkan bir rapor var.” diyor.


SOSYAL MEDYADA TARTIŞMA

Keleş’in aday olmasının ardından AKP Düzce Belediye Başkan Aday Adayı olan, ancak aday olarak gösterilmeyen Selahattin Aydın ve Semih Kıbrıs, AKP Düzce İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu arasında sosyal medya üzerinden başkan adaylığı ile ilgili tartışmalar da yaşandı.
 

""

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2013, 12:04
YORUM EKLE