AKP'den Geri adım

Nabi Avcı, dershane temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda açıkladı: Dershanelere kayıtlar ocak ayından itibaren 1 yıl daha devam edecek.

AKP'den Geri adım

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dershane temsilcileriyle bir araya geldi. Görüşmenin ardından yapılan açıklamada, dershanelere kayıtların ocak ayından itibaren 1 yıl daha devam edeceği belirtildi.

Nabi Avcı açıklamasından satır başları

"OCAK AYINDA MECLİS'E SUNACAĞIZ"

Çalışmanın genel çerçevesi oluşturuldu. Bu işin nasıl bir uygulamada yürütüleceği meselesi. Aralık ayında yine beraber çalışacağız. Ocak ayında herkesin fikrini beyan ettiği bir tasarıyı Meclis'e sunacağız.

"SON DURUMLARINI ELDEN GEÇİRECEĞİZ"

Dershaneler dediğimiz zaman her biri aynı dershanelerden bahsetmiyoruz. Dönüşü sürecinde bazı kurumlar daha kolay adapte olabilir, bazıları için daha fazla zaman alabilir. Biz Aralık ayı içerisinde dershanelerimizin son durumlarını elden geçireceğiz. Daha rasyonel olacak. Seçeneklerimizi netleştirmiş olacağız.

"KURUMSALLAŞMA SÜRECİ"

Bütün sorularınızın cevaplarını önümüzdeki ay içerisinde öğreneceksiniz. Bu geçici kurumsallaşma sürecidir. Kapatma kelimesini hiçbir zaman kullanmadık, kullanmıyoruz. 2015-2016 eğitim yılının başlangıcında yeni bir düzene taşımış olacağız inşallah eğitim sistemimizi.

"OCAK'TAN SONRA KAYIT ALINMAYACAK" DEMİŞTİ

Nabi Avcı, AK Parti Genel Merkezi'nde milletvekillerine dershane düzenlemelerine ilişkin bilgi verdikten sonra yaptığı açıklamada "Ocak ayından itibaren yeni kayıt alınamayacağını söyledik." demişti.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2013, 14:50
YORUM EKLE