AKŞENER ULKUCULERI BİRLEŞTİRDİ

MHP’de başarısız Bahçeli yönetimine baş kaldırının simgesi haline gelen TBMM eski başkan vekili Meral AKŞENER kurultay için imza attıkları için kapatılan parti örgütlerini gezmeye devam ediyor. Hafta sonu Sivas’ta binlerce araçlık konvoyla kente giren Akşener’e halkın ilgisi gözden kaçmadı.

banner311
AKŞENER ULKUCULERI BİRLEŞTİRDİ

Çevre illerden gelen binlerce ülkücü Akşener’in konuşmasını dinlemek uzere geldikleri Sivas’ta kucaklaştı hasret giderdi.
Biri birlerinden koparılan dağıtılan kapatılan ihraç edilen ıtılıp kalkılan ülkücüler ilk defa büyük bir moralle ayağa kalktılar ve Akşener hareketine katılarak guç veriyorlar.
Anadolu’da kurultay çağrıları olarak başlayan toplantılar dev mitinglere sahne olurken Meral Akşener amaçlarının kurultayın çok ötesinde olduğunu ve ülkücü hareketi iktidar etmek istediklerini söyledi.
Sivas Ticaret ve sanayi odasında konuşan Akşener şunları söyledi ‘..Türkiye üzerinde hesap yapan herkese sesleniyorum. Sivas Kongresi'nin o metni durdukça, Sivaslılar bu salonları şereflendirdikçe mümkün değil bölemeyeceksiniz. Mümkün değil bir çakıl taşını alamayacaksınız.


VALILIK ELIYLE TEŞKILATLARIN KAPATILMASINI DOĞRU BULMUYORUM

Böldürmeyeceğiz, üzerimizde oyun oynatmayacağız. O kararın arkasında durduğumuzu ilan etmek içinde buradayız. Valilik eliyle kendi teşkilatımızı polis marifetiyle kapatma marifetini kabul etmiyorum. Kabul etmeyeceğim, yanlış buluyorum. Sıcak koltuklarında oturan muhteremlere seslenmek isterim. Kardeşim otura otura eskittiniz koltukları, çıkın odalarınızdan. Gelin milletin içine. Duyun milletin sesini. Kalkın o koltuklardan. Çıkın o odalardan. Açık kulaklarınızı, duyun seslerini" dedi.


"TÜRK SİYASETİNE MEYDAN OKUYORUZ"

Bugün yaptığımız bu mücadele sadece genel merkezimizde oturan arkadaşlarımız gitsin yerlerine biz gelelim mücadelesi değildir. Biz, düşman haline getirilmiş bu milletin bölünmesinin önüne geçmek için büyük ve kutlu bir mücadele başlattık. Bizim derdimiz Meral Akşener başbakan olsun, ekibi de gelsin oraya otursun değil. Buradaki arkadaşlarımızla beraber şöyle bir iddiamız var. Biz Türk siyasetine meydan okuyoruz. Biz darmadağın edilmiş devlet sistemini ve ekseni kaymış Türk siyasetini tepeden tırnağa yeni baştan yapılandırmak için bu meydan okumayla yola çıktık."


" TERÖRLE MUCADELEDE SİZİN SİCİLİNİZ BOZUK"


Ey muhteremler! Sizin siciliniz bozuk, siciliniz. Çünkü bu çözüm süreci meselesini yerine getirirken bütün hukuku, bu Güneydoğu'da mücadele eden o aslanların, o evlatlarımızın, asker ve polisimizin görev yapma hukukunu ortadan kaldırdınız. Dolayısıyla bugün 'vur' emri veriyorsunuz ama dün 'dur' emri vermiştiniz. O yüzden yarın hangi emri vereceğiniz belli değil. Ve bugün Güneydoğu'da canları ceplerinde mücadele eden o kardeşlerimiz hukuki olarak açıktadır." Dedi

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2016, 15:24

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.