Altan Tan'dan Bahçeli'ye 'proje' çağrısı

Devlet Bahçeli'ye çağrıda bulunan Tan, "Bir Türk milliyetçisi olarak Türkiye'yi büyütmek, güçlendirmek istiyorsanız; sizin Ortadoğu ile ilgili projeniz nedir ve Kürtler bu projenin neresindedir?"

Altan Tan'dan Bahçeli'ye 'proje' çağrısı

~~HDP'li Tan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Ortadoğu'nun yeniden şekillendiğini, özellikle Kürt siyasetinin değiştiğini ifade etti.

Bu nedenle Kürt sorununun çözümünün artık bekletilemeyeceğini kaydeden Tan, "Acilen Ortadoğu'daki Kürtleri de kapsayacak şekilde tatminkar bir Kürt politikasına ihtiyaç var" diye konuştu.

AK Parti'deki 75 Kürt milletvekiline de seslenen Tan, bu milletvekillerinin siyasi kaygıları bir tarafa bırakarak çözüm için irade ortaya koymalarını istedi. Tan, Kürt milletvekillerinin, kendi bölgeleriyle ilgili olarak bu kadar sessiz kalmalarına anlam veremediğini dile getirdi.

MHP'nin çözüm sürecine ilişkin tavrını da eleştiren Tan, Kürt meselesinin çözümü ile ilgili gelen bütün projelere ilk tepki olarak "hayır" dediklerini söyledi. Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye çağrıda bulunan Tan, "Bir Türk milliyetçisi olarak Türkiye'yi büyütmek, güçlendirmek istiyorsanız; sizin Ortadoğu ile ilgili projeniz nedir ve Kürtler bu projenin neresindedir?" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2014, 18:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER