Asker kaçaklarına haciz!

Bakaya sayısı 700 bine ulaştı. Ancak onları bekleyen asıl tehlike haciz. Maliye askere gitmedikleri her gün için ceza kesiyor.Kaynak: Asker kaçaklarına kötü haber!

banner311
Asker kaçaklarına haciz!

Bedelli askerlik beklentilerinin arttığı ve bakaya sayısının 700 bine ulaştığı bir dönemde askere gitmeyenleri büyük bir tehlike bekliyor. Askerlik yaşı gelenler için askere gitmedikleri her gün idari para cezası kesiliyor.

Cezaların çok fazla boyutlara ulaştığını ve bu rakamların çoğu kimse için 40 bin lirayı bulabileceğini, vergi dairelerine dosyaların gittiği ve yakında asker kaçakları için yüklü miktarlarda hacizlerin gelebileceği konusunda:

"Askerlik çağı geldiği halde yoklama yaptırmayanlara ya da kaçak duruma düşenlere idari para cezası kesiliyor. Daha sonra teslim olsanız veya polis zoruyla birliğinize getirilseniz bile bu ceza mutlaka uygulanıyor. Cezayı belirleyen ise kaçaklık süreniz. Bu rakam da 1111 sayılı Yasa'nın 39. maddesine göre 250'den başlayıp 40 bin liraya kadar çıkabiliyor. Üstelik bu rakamlar her yıl güncellendiği için sürekli artıyor. Yasaya göre cezanın tahsilatı tezkereden sonraya bırakılıyor. Yani 'ben askerliğimi yaptım, bana ceza uygulanmaz' diye düşünmeyin. Zaman aşımı da işlemiyor. Vergi daireleri sıkı takipte. Gönderilen tebligatlara rağmen ödeme yapılmazsa ceza e-haciz ile banka hesaplarınızdan tahsil ediliyor. Banka hesaplarına da bloke konuluyor."

 

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2016, 11:49

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.