Bahçeli'den Erdoğan'a Sezar benzetmesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in odasına geçti, Bahçeli sert tepki gösterdi.

Bahçeli'den Erdoğan'a Sezar benzetmesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, Meclis Başkanlık Divanı'nın arkasındaki odaya geçtiler. Bu olaya en sert tepki MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den geldi.

Bahçeli, "Sezar gibi bir odaya çekilmenin manası yok. Demokrasinin ruhuna aykırı bir davranış. Milletin asli unsuru olmasam burayı terk ederdim. Bu Meclis gazi bir meclistir. Bu davranış yakışık almamıştır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yanındakiler odada 10 dakika kaldılar.

Daha sonra Başbakan Davutoğlu ile TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Bahçeli'nin yanına ayrı ayrı giderek kısa bir süre sohbet ettiler.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek gazetecilerin Bahçeli'nin tepkisinin sorulması üzerine, ''Ben bütün konukları kapıda karşıladım, Cumhurbaşkanın ki küçük bir molaydı. Başbakanımız da daha sonra resepsiyona katılabildiği için yanımıza geldiler ve sadece birkaç dakikaydı. Böyle güzel bir günde başka bir anlam çıkarılmasın'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2014, 22:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER