Baransu'dan Erdoğan'a çok ağır sözler

MGK belgesi ve fişleme dosyasını açan Mehmet Baransu bilindiği gibi soruşturma yedi. Baransu'da bugün köşesinden veryansın etti.

Baransu'dan Erdoğan'a çok ağır sözler

AK Parti ile Cemaat savaşında en etkili kulvarı açan Taraf'ın muhabiri Mehmet Baransu, hakkında soruşturma açılınca veryansın etti. 

Taraf Gazetesi'nde, önce 2004 yılındaki MGK belgesini, ardından da hükümeti zorda bırakan fişleme dosyasını yayınlayan Baransu, Başbakanlık, MİT ve TSK tarafından şikayet edilmişti. 

ERDOĞAN'A PİŞKİN DEDİ...

Hakkında soruşturma başlatılan Mehmet Baransu, bugün köşesinden Erdoğan'a sert bir karşılık verdi ve 'Erdoğan'ın günahları deşifre oluyor" dedi. Baransu zehir zemberek yazısında Başbakan Erdoğan için 'pişkin' sözünü de kullandı. 

İşte yazısından bölümler;

“2004 MGK belgesini haber yapmak, Başbakan Tayyip Erdoğan’a göre “devletin mahremini açıklamak” ve “vatan hainliği”. Başta şunu söyleyeyim; o belgeler devletin mahremi olduğu için değil, Tayyip Erdoğan’ın mahremi olduğu için bu denli öfkeli. Yargıya emir vermesinin, kimyasının bozulmasının nedeni de bu.

İŞİNE GELEN BELGELER YAYINLADIĞI ZAMAN...

Başbakan’ın, işine gelen çok daha gizli belgeleri yayınladığımda hiç de öyle devlet mahremi gibi kaygıları yoktu. Aksine, güdümündeki gazetelerde çarşaf çarşaf kullandırıyordu o belgeleri. Erdoğan’ın topluma ve muhafazakâr camiaya karşı işlediği günahlar deşifre oluyor. Devletin mahremine bir şey olduğu yok. 

DEVLETİN AYIPLARININ İFŞASI

2013 Türkiye’sinde kurban bağışladı diye fişlenenler olduğunun deşifre olması devletin mahreminin değil, devletin ayıplarının ve suçlarının ifşasıdır. Yıllarca Erbakan’ı dik duramamakla eleştirip, hareketini bu eksen üzerine oturtan, Erbakan’ın 28 Şubat MGK’sında attığı imzaları eleştiren Erdoğan, askerlerin en zayıf MGK’sında bile direnememiş. Ortaya çıkan bu... 

PİŞKİNLİK

Beni asıl rahatsız eden şey ise pişkinlik. Kamuoyunun önüne çıkıp “o zaman iktidardık ama muktedir değildik, askerler güçlüydüler ve çok bastırdılar, direnemedik, imzaladım ama özür dilerim” diyebilirdi. Onun yerine, “devletin mahremi” diye ayıbını örtmeye çalışıp, üzerimize TMK ve TCK’nın hükümlerini salıyorlar. 

TAYYİP BEY Mİ EMİR VERDİ?

Sahi benim, Ahmet Altan’ın, Mehmet Altan’ın ve pek çok Taraf yöneticisinin telefonlarını casusluk kapsamına sokup uyduruk yabancı isimlerle dinleyen, beni fiziki takibe alan MİT personelleri bunları meraktan mı yaptı? Yoksa Tayyip Bey mi emir verdi? İşin ucunun gelip size dayanacağından korktuğunuz için mi dinleyen ve izleyen MİT personelinin yargılanmasına izin vermediniz? 

SİZ MENDERES VE ÖZAL DEĞİLSİNİZ
CEMAATE İHANET EDİYORSUNUZ

Madem adil biri olduğunuzu söylüyorsunuz, talimatı siz vermediyseniz, bırakın yargılama yapılıp akla kara ortaya çıksın. Ama gerçeğin ortaya çıkmasını istemiyorsunuz. Çünkü; tıpkı 2004 MGK kararlarının ortaya çıkmasını istemediğiniz gibi. Fotoğrafınızı Menderes’in, Özal’ın yanına koyarak, onların seviyesine çıkamazsınız. İkisi de millet için canını verdi. Siz, koltuğum az sarsılabilir diye Türkiye’nin demokratikleşmesi için canla başla çalışan kesimleri, askerlerle, MİT ile bir olup sırtından hançerlediniz. “Vatana ihanet”ten bahsediyorsunuz, bir ihanet varsa burada. Erbakan’a da yaptınız aynısını, Cemaat’e de yapıyorsunuz.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2013, 11:13
YORUM EKLE