Baransu'dan şok ilan için çarpıcı iddialar

Gülen cemaatini hedef alan ilanın Başbakan'ın masasında hazırlandığını ve birçok kurumun, derneğin hükümet baskısıyla imza attığını iddia eden Baransu bakın neler yazdı.

Baransu'dan şok ilan için çarpıcı iddialar

Gülen Cemaati ile AK Parti Hükümeti arasında devam eden "dershane tartışması" bugün  farklı bir boyuta taşındı. Pek çok gazetede 92 vakıf, dernek ve kuruluşun imzası ile tam sayfa yayınlanan hükümete destek ilanı kavgayı derinleştirdi.

Milli İrade Platformu adıyla bir araya gelen 92 kuruluş ve derneğin imzasının bulunduğu ortak ilan şu cümlelerle sonlanıyor:

"Bin yıl sürmesi beklenen projeyi 11 yılda sabır ve metanetle boşa çıkaranlara şükranlarımızı ifade ediyor, bu mücadelenin şahidi olduğumuz kadar, gelecekte de destekçisi ve duacısı olacağımızı İlan ediyoruz."

BARANSU'DAN İLAN HAKKINDA ŞOK İDDİALAR

Taraf yazarı Mehmet Baransu, ilanın yer aldığı gazeteler henüz basılmadan Twitter'da ilan hakkında şok açıklamalar yaptı.

Gülen cemaatini hedef alan ilanın Başbakan'ın masasında hazırlandığını ve birçok kurumun, derneğin hükümet baskısıyla imza attığını iddia eden Baransu şunları yazdı:

BAŞBAKAN'IN MASASINDA HAZIRLANDI

MGK'da imzası olan Erdoğan, şimdi de talimatla (emir de diyebilirsiniz) pek çok STK, Vakıf, cemaat, ve derneğe başka türlü imza dayatıyor.

İlk okuyuşta Yalçın Akdoğan tarafından kaleme alındığı hemen anlaşılan bir metin hazırlanmış. Erdoğan'ın has adamlarından Hasan Doğan, Mustafa Varank, bir sürü vakıf, dernek, cemaatle temasa geçip, bu metnin altına amblemlerini konması için ikna etmiş. 

Erdoğan'ın ismi ve gücü kullanılarak, kimine gönül koyarak, kimi itilerek, kimi zorlanarak bu metnin altına amblemleri koydurulmuş.

FİNANSMANINI SAĞLAYAN...

Bu metin gazetelerde tam sayfa ilan olarak yayımlanacak. Ve Turkuaz medyaya çalışan bir ajans üzerinden de finansmanı sağlanacak.

Milli İrade Platformu diye de bir de platform icat edilmiş bu iş için. Tamamen Erdoğan'ın masasında pişirilen, zorlanan ve Varank-Doğan ikilisi üzerinden realize edilen bir metin. Böyle ilan komikliklerine, muhafazakar kesimin üzerine hükümet baskısı kurarak imzacı pozisyonuna düşürmeye vs. hiç gerek yok. 

YALÇIN AKDOĞAN'IN EMEĞİNE YAZIK

İçten bir pişmanlık ve samimi bir özür yeterdi sevgili Hükümet. Yalçın Akdoğan'ın emeğine de yazık. Hasan Doğan ve Mustafa Varank'ın koştur koştur kapı kapı dolaşmasına da. 

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2013, 11:42
YORUM EKLE