Bay Bahçeli Belediye Başkanlarına Konuştu!

Mhp'nin işgalci genel başkanı Bay Bahçeli, belediye başkanlarına Erdoğan'ı Başkan yapmayı anlattı.

Bay Bahçeli Belediye Başkanlarına Konuştu!

MHP'nin işgalci Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün MHP’li belediye başkanlarıyla 1,5 saat süren bir toplantı gerçekleştirdi. Anayasa değişikliği çalışmalarını değerlendiren Bahçeli, “Kriz sarmalına dönüşen fiili durum birilerinin iştahını kabartabilir, darbe veya başka bir girişim için cesaretlendirebilir” şeklinde konuştu.

Bahçeli şunları söyledi:

“MHP ülke yönetimindeki fiili krizin çözümünde yol gösterici oluyor. Geçmişteki kriz dönemlerinde de MHP bu misyonu hep üstlenmiştir. 2007’deki Cumhurbaşkanlığı seçiminde ortaya çıkan krizi ‘önce ülkem, sonra partim’ anlayışıyla 367 tıkacını çekerek misyonunu yerine getiren MHP, bugün oluşan sıkıntılı süreçte de benzer bir tutum sergilemiştir Bugün filii bir durum vardır. Ya Cumhurbaşkanı parlamenter sistem içindeki sınırlarına çekilecek ya da fiili duruma hukuki bir zemin kazandırılacaktır.

Akp’nin bu hukuki zemin için anayasa değişikliği önerisi olmuştur. Arkadaşlarımız inceliyor. Biz parlamenter sistemden yanayız. Çıkıp diyorlar ki Türkeş ‘başkanlık sistemini istiyordu’ diye. Evet 9 Işık kitabında böyle bir konu vardır ancak sonraki dönemde parlamenter sistemi savunmuştur. Bunu kimse hatırlamak istemiyor.

‘Yasal sınıra çekilecek’

Akp'nin yedek lastiği falan deniyor. Dünya dönüyor bunca olay oldu. Akp'nin bizim çizgimize yaklaştığı artık bizim arkamızdan geldiği de söylenebilir. Bu konuda yine kararı Meclis verecek. Akp Meclis’te 330’u bulursa halka gidilecek. Millet ne derse bizim başımızın üzerinde yeri var. Ancak 330’u bulamazlarsa başta Cumhurbaşkanı olmak üzere herkes yasal sınırlarına çekilmek zorunda kalacak.” 15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ olayına değinen Bahçeli, MHP’ye sızma girişiminin engellendiğini dile getirdi. “Her darbenin bir siyasi konseyi vardır. Bu darbenin de konseyi ortaya çıkmalıdır. Akp için 47’si eski 89 milletvekilinin FETÖ’cü olduğu konuşuluyor” belirtti.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2016, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER