Bedelli Askerlik 'te Son Durum

Yüksek Askeri Şura (YAŞ), kış dönemi toplantıları için bugün toplanacak. Günlerdir merakla beklenen bedelli askerlik konusundaki değerlendirmelerin de YAŞ'a yansımasına kesin gözüyle bakıldığı belirtiliyor. İşte bedelli askerlik ile ilgili son açıklamalar ve değerlendirmeler...

Bedelli Askerlik 'te Son Durum

~~Genelkurmay Karargahı'nda yapılacak 'ilkler' toplantısında, Suriye'deki kritik gelişmelerin gölgesinde TSK'nın hazırlık durumu gözden geçirilecek. İlk kez Başbakan Ahmet Davutoğlu yönetiminde gerçekleşecek toplantıda, ağustos ayında terfi eden Kara Kuvvetleri EDOK Komutanı Org. Kamil Başoğlu, Harp Akademileri Komutanı Org. Abdullah Recep, 2'nci Ordu Komutanı Org. Adem Huduti, Muharip Hava Kuvveti ve Hava Savunma Komutanı Org. Abidin Ünal, yeni rütbeleriyle ilk kez YAŞ'a katılacak.

BEDELLİ VE PARALEL DE MASADA

Erdoğan ise Cumhurbaşkanı seçildikten sonra ilk kez YAŞ üyelerine yemek verecek. Kararlar da, ilk kez aynı zamanda 'Başkomutan' olan Erdoğan'ın onayına sunulacak. Bedelli askerlik konusundaki değerlendirmelerin de YAŞ'a yansımasına kesin gözüyle bakılıyor. Paralel Yapı'yla mücadele kapsamında TSK'nın yürüttüğü çalışmalar da konuşulacak.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın soru önergesine Milli Savunma Bakanı yanıt verdi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, 2011 yılında çıkarılan bedelli askerlikten faydalanmak üzere müracaat eden, ancak yükümlülüklerini tamamlamadıkları için kapsam dışına çıkarılan 988 yükümlüye müracaatları halinde geri ödeme işlemlerinin yapıldığını bildirdi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın soru önergesine Milli Savunma Bakanı'nın verdiği yanıt, 2011 yılında çıkarılan bedelli askerlik hizmetinden faydalanmak üzere müracaat eden, ancak yükümlülüklerini tamamlamadıkları için 988 yükümlünün kapsam dışına çıkarıldığını ortaya koydu.

MÜRACAAT HALİNDE GERİ ÖDEME İŞLEMLERİ YAPILMAKTA

Milli Savunma Bakanı, 2011 yılında çıkarılan bedelli askerlik hizmetinden faydalanmak üzere müracaat eden, ancak yükümlülüklerini tamamlamadıkları için kapsam dışına çıkarılan toplam 988 yükümlüye 19 Nisan 2014 tarihli Resmi gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 24 Şubat 2014 tarihli Bakanlar Kurulu kararı gereği müracaatları halinde geri ödeme işlemlerinin yapıldığını bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER