Beyaz Saray: Ankara'daki Saldırının Sorumlularını Belirleyemedik

PYD'yi terör örgütü olarak görmeyen Beyaz Saray yönetimi, Ankara saldırısıyla ilgili Türkiye'nin "patlamayı YPG yaptı" açıklamalarına rağmen faili belirleyemediklerini ifade etti.

banner311
Beyaz Saray: Ankara'daki Saldırının Sorumlularını Belirleyemedik

Başkan Barack Obama'nın Ulusal Güvenlik Danışmanı Ben Rhodes, Beyaz Saray'da düzenlenen günlük basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Beyaz Sarayyönetimi Ankara'daki tksaldırının sorumlularını belirleyemediklerini açıkladı.

"TÜRKİYE'DEKİ SALDIRIYI EN SERT ŞEKİLDE KINIYORUZ"

Beyaz Saray'da düzenlenen günlük basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevaplayan Başkan Barack Obama'nın Ulusal Güvenlik Danışmanı Ben Rhodes,Türkiye'deki saldırıyı en sert şekilde kınadıklarını ifade etti.

"SALDIRIYI KİMİN YAPTIĞINI HENÜZ BİLMİYORUZ"

Saldırıyı kimin yaptığına henüz belirleyemediklerine dikkat çeken Rhodes, bu konuda Türk yetkililer ile görüşeceklerini ifade etti. Rhodes, YPG ve diğer Kürt gruplar ile ilişkileri konusunda Türk hükümetine çok açık olduklarını kaydetti.

"YPG TERÖRİST DEĞİL" DEMİŞTİ

ABD, terör örgütü PKK'nın Suriye'deki kolu PYD'nin askeri kanadı YPG'yi terörist örgüt olarak görmediklerini ve YPG'yi desteklemeyi sürdüreceklerini açıkladı.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2016, 09:57

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.