EMNİYET, 3 TERÖRİST İÇİN TEYAKKUZDA...

Büyük bir eylem planladıkları iddia edilen 3 terörist için tüm il emniyet müdürlükleri harekete geçti. Öte yandan polis Tem'de şüpheli bir aracı durdurdu, 3 kişi gözaltına alındı.

EMNİYET, 3 TERÖRİST İÇİN TEYAKKUZDA...

Terör örgütü IŞİD üyesi oldukları ve sansasyonel eylem planladıkları iddia edilen 3 teröristin yakalanması için tüm il emniyet müdürlükleri harekete geçti.

AA muhabirinin emniyet kaynaklarından aldığı bilgiye göre, emniyet ve istihbarat birimleri, IŞİD üyesi 3 teröristin sansasyonel bir eylem için kısa süre önce harekete geçtiğini tespit etti. Eylem gerçekleştirmek üzere talimat aldıkları ileri sürülen 3 teröristin IŞİD' e bağlı etkin bir hücre içerisinde oldukları belirtiliyor. Yakalanmamak için sahte kimlik kullanan ve fotoğrafları basınla paylaşılan teröristlerin  Hacı Ali DURMAZ, Yunus DURMAZ ve Savaş YILDIZ oldukları bildirildi.

TEM'DE 3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

TEM otoyolunun Bolu kesiminde durdurulan şüpheli otomobilde arama yapıldı, araçtaki 3 kişi gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, TEM otoyolunun Bolu kesiminde uygulamaya başlayacakları sırada yoldan geçen 33 DOV 45 plakalı otomobili şüphe üzerine takibe aldı. İstanbul yönüne giden aracı Çakmaklar mevkisinde durduran ekipler, otomobildeki 3 şüpheliyi gözaltına aldı. Olay yerine sevk edilen takviye ekiplerce gözaltına alınarak sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Şüpheli otomobil, çekici yardımıyla incelenmek üzere emniyet müdürlüğü otoparkına çekildi. (Ajanslar)

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2016, 05:52
YORUM EKLE