Erdoğan'ın sağ kolunu çıldırtan fotoğraf

Başbakan Erdoğan'ın danışmanı Akdoğan, dershane savaşı sürecinde haberleri çarpıtmakla suçladığı cemaat medyasına isyan etti.

Erdoğan'ın sağ kolunu çıldırtan fotoğraf

Başbakan Erdoğan'ın siyasi başdanışmanı Yalçın Akdoğan, Başbakan Erdoğan ile Bakan Fatma Şahin'i 'el ele tutuşuyor' gibi gösteren Bugün gazetesini ahlaksızlıkla suçladı.

Dershane krizi şimdilik rafa kalktı, ancak yaşanan kavga çok ama sert geçti. Taraflar arasındaki gerilimin yankıları uzun süre konuşulacak gibi.

Erdoğan'ın en yakınındaki isimlerden biri olan Akdoğan, medyaya yansıyan amansız savaşı ele aldığı yazısında, herkesi ahlaklı ve terbiyeli olmaya çağırdı.

O KADAR GÖZÜ DÖNMÜŞ GAZETECİLİK YAPILIYOR Kİ

Yeni Şafak gazetesinde Yasin Doğan imzasıyla yazdığı "Kavganın da bir ahlakı vardır" başlıklı köşesinde Akdoğan, medyanın tavrını eleştirdi ve Said Nursi'nin sözünü hatırlattı:

"Son günlerde gazeteciliğin asli mecraından saparak farklı mücadelelerin parçası haline getirildiğini, tetikçiliğin, belden aşağıya vurmanın, kara propagandanın aleti olduğunu görüyoruz. İnsaf, izan, hakkaniyet, objektiflik hak getire... O kadar gözü dönmüş, o kadar şehvete kapılmış, o kadar kin ve nefretle kendisinden geçmiş bir gazetecilik yapılıyor ki, bırakın hakikatin uçup gitmesini, büyük bir zulüm ve haksızlık ortaya çıkıyor.

Çarpıtma, saptırma, cerbeze, iftira habercilikmiş gibi lanse ediliyor.

Bediüzzaman hazretlerinin şöyle güzel bir sözü vardır: 'Ey gazeteciler! Edipler edepli olmalı, hem de edeb-i İslâmiye ile müteeddip olmalı. Ve onların sözleri, kalb-i umumî-i müşterek-i milletten bîtarafane çıkmalı. Ve matbuat nizamnamesini, vicdanınızdaki hiss-i diyanet ve niyet-i hâlisa tanzim etmeli.'

BELDEN AŞAĞIYA VURMAKTIR

2004'teki MGK kararlarının basında yer almasından sonra kendisine ve hükümete karşı karalama kampanyası başlatıldığını yazan Akdoğan, merkez medyanın da bu kirli savaşa katıldığını yazdı. Sözü cemaate yakın medyaya getiren Akdoğan, Bugün gazetesinin 30 Kasım'da verdiği haberi örnek gösterdi.

(...)BUGÜN gazetesinin dershane konusundaki tavrı ve mücadelesi biliniyor. Aynı ahlaki sapma orada da kendisini gösteriyor. Gazete, 30 Kasım'daki birinci sayfasında Başbakan Erdoğan'la Fatma Şahin'in elele tutuşuyorlarmış gibi bir resmini bastı. Aynı fotoğraf bütün gazetelerde vardı ve Başbakan bir grubun elini hava kaldırıyordu. Bugün gazetesi ise resimdeki diğer kişileri kesip Başbakan elele tutuşuyor gibi bir görüntü oluşturuyordu. Bunun adı açıkça belden aşağıya vurmaktır, seviyesizliktir, tefessüh etmektir. Hiçbir çekişme böyle bir saygısızlığa cevaz veremez."

""

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İşte O Resmin Orjinal Hali

""

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2013, 12:58
YORUM EKLE