Ertuğrul Günay: "Türkiye büyük bir güvenlik zafiyeti yaşıyor"

İzmir'de adliye binası önünde yaşanan terör saldırısına ilişkin gazeteci Çağlar Cilara'ya açıklama yapan Kültür ve Turizm eski Bakanı Günay, Türkiye'nin büyük bir güvenlik zaafı yaşadığını belirtti.

KRT televizyonuna İzmir saldırısını değerlendiren Günay IŞİD sanıklarının tahliye edilmesine dikkat çekti, "Türkiye büyük bir güvenlik zafiyeti yaşıyor" dedi.

GÜNAY: "TÜRKİYE GÜVENLİK ZAFİYETİ YAŞIYOR"

"Başımız sağolsun. Allah milletimize dayanma gücü versin, sabır versin. Çok daha büyük bir felaketin eşiğinden döndüğümüz anlaşılıyor. Orada şehit olan polis arkadaşımızın uyanıklığı sayesinde daha büyük felaketin eşiğinden döndük. Daha dikkatli bir istihbarat gayretine ihtiyaç var. Dün, IŞİD sanığının salındığı söylendi. Nice insan tutuklu biliyorsunuz Türkiye'de olur olmaz nedenlerle ama bir IŞİD sanığı tahliye ediliyor. Bunlar kamuoyunda haklı, haksız tartışmalara yol açıyor. Türkiye gerçekten büyük bir güvenlik zafiyeti yaşıyor. İç siyaset tartışmalarını ertelemeye, bütün toplumun uzlaşmasını sağlamaya çok ihtiyacımız var. İktidarın da, muhalefetin de dikkat göstermesi gerekiyor. Türkiye son birkaç yıl içerisinde çok ayrıştı."

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2017, 08:04
YORUM EKLE