Fethullah Gülen: Ne ürkeriz ne de titreriz!

Fethullah Gülen Fuat Avni’nin cemaate karşı yapılacak operasyon iddiası ile ilgil konuştu. Gülen operasyon iddiaları ile ilgili “günümüz tabiri ile yapılanlar algı operasyonu, korkutma, sindirme” dedi.

Fethullah Gülen: Ne ürkeriz ne de titreriz!

Fethullah Gülen’in "Ölümü Vuslat Görenler Zindanı Pire Isırması Bilirler!.." başlıklı yeni sohbeti yayınlandı. 

Bugün ülke çapında 400 kişinin gözaltına alınacağı ve bunların yüz ellisinin gazeteci olduğu haberi Türkiye’nin gündemine bomba gibi düştü. Yapılacağı iddia edilen operasyon kapsamında Zaman, Bugün ve Taraf gazetelerinin genel yayın yönetmenlerinin yanı sıra merkez ve muhalif medyadan gazetecilerin hedeflendiği söyleniyor.

Gülen operasyon iddiları için “Yapılan tamamen insanları psikolojik bozgunluğa sevketme maksadına matuf. Günümüzün moda tabiriyle, algı operasyonu.. ve korkutma, sindirme.. bilemiyorlar ki, onlar üzerlerine geldikçe bunlar güçlenecekler” ifadelerini kullandı.

Bu tür ayak oyunları karşısında paniğe kapılmayacaklarını belirten Gülen cemaatine Teheccüd namazı tavsiyesinde bulundu.

Fethullah Gülen de birkaç saat önceki sohbetine bu haberle alakalı cümlelerle başladı ve Cemaatin genel düşüncelerini anlattı.

İşte Fethullah Gülen’in yaptığı o açıklamalar:

ONLAR ÖLÜMÜ GÜLEREK KARŞILAYACAKLARDIR

*Ölüm üzerlerine yedi başlı bir canavar şeklinde gelse, onlar o kapıyı dosta vuslat kapısı gördüklerinden tebessümle karşılarlar. Ölüme böyle bakan insanları onun berisindeki tehlikeler hiç endişelendiremez ki!.. İçeriye atacaklarmış!.. Zannediyorum, dün içeriye attıkları insanlar meseleyi Kur’an okuyarak ve gülerek karşıladıkları gibi yarın öbür gün içeriye atacakları insanlar da öyle karşılayacaklardır. Onlar da ölümü -Firavun’un karşısında- Seyyidina Hazreti Musa gibi gülerek karşılayacaklardır. Gözü dönmüş dinsiz ve densizlerin tecavüzleri karşısında ölümü gülerek karşılayan Hazreti Zekeriya, Hazreti Yahya ve Hazreti Mesih gibi gülerek karşılayacaklardır.

*Hazreti Üstad diyor ki: “İman hem nurdur hem kuvvettir. Evet, hakikî imanı elde eden adam, kâinata meydan okuyabilir ve imanın kuvvetine göre, hâdisâtın tazyikatından kurtulabilir.”

HİÇBİR PEYGAMBER FİRAVUNLARIN İŞİNİ KOLAYLAŞTIRMAZ

*Hiçbir peygamber Nemrutlara ve Firavunların işlerini kolaylaştırmamıştır. Zâlimin işini kolaylaştırmak da vebaldir.

*Kim Allah için olursa, Allah da onun için olur.

*Biz ölüme öteden beri şeb-i arûs (düğün gecesi) nazarıyla baktık.

Fethullah Gülen’e sohbeti sırasında şu soru da soruldu:

Soru: Özellikle sosyal medyada yeni bir algı operasyonundan bahsediliyor. Onca üst üste komploya ilaveten birkaç aydır pek çok masum insan gözaltına alındı, tutuklandı ve şimdi bunların artarak devam edeceği konuşuluyor. Bu türlü hadiseler karşısında hem birinci dereceden mağdurların hem de onları tanıyan ve sevenlerin mü’mince tavırları nasıl olmalıdır?

Fethullah Gülen bu soruya şu şekilde cevap verdi:

NE ÜRKERİZ NE DE TİTRERİZ

*Çok önemli hakikatlere gönül vermiş insanlar iğne ucuyla iğnelenme gibi bu türlü hadiseler karşısında ne ürker, ne titrer, ne de bir refleksle ona karşılık vermeye çalışırlar. Çünkü onlar öyle ciddi meselelere konsantre olmuşlardır ki, değil bu türlü şeyler, Mus’ab b. Umeyr gibi, bir kılıç darbesiyle bir kolunu indirseler, başka bir kılıç darbesiyle öbür kolunu indirseler, bu defa da başını uzatacak “İnsanlığın İftihar Tablosu’na bir şey olmasın!” diyeceklerdir.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2014, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER