Fethullah Gülen'den 'vites yükseltin' talimatı

Gülen Cemaati lideri Fethullah Gülen'in son sohbeti 'Mazlumlara düşen vazifeler' herkul.org internet adresinde yayınlandı.

Fethullah Gülen'den 'vites yükseltin' talimatı

Gülen'in '418. Nağme: Mazlumlara Düşen Vazifeler' başlıklı yeni sohbeti herkul.org'da yayınlandı. Gülen yayınlanan son sohbetinde cemaat üyelerine 'Cenab-ı Hak bizi elekten geçiriyor' uyarısında bulundu ve yeni yol haritasını çizdi. 

AHESTEREVLİK ETTİK!

Cemaatin 'Bazı hususlarda ahesterevlik' ettiğini söyleyen Gülen, "Cenab-ı Hak bizi vires değiştirmeye zorluyor. Bazı şeyleri siz ihmal ettiniz, şimdi daha hızlı hareket ederek o şeyleri kaza etmeye bakın" dedi. 

Gülen'in son sohbetinden satırbaşları şöyle:

"....Varsın bazıları bugün size zulmetsinler. Önemli değil bunlar sizin defterinize hasenat olarak kaydolur. Belalar ve musibetler birer arındırma kurnası, musluğu olmuştur.

Pozitif düşünün, Allah yolunda olmaya çalışın. Cenab-ı Hak belki bunları tembih için bizi elekten geçiriyor.

Bazı hususlarda ahesterevlik ettik. Çok önemli değerleri, milletimize ait değerleri dünyaya duyurma adına ahesterevlik ettik. Cenab-ı Hak bizi vites değiştirmeye zorluyor. Bazı şeyleri siz ihmal ettiniz, şimdi daha hızlı hareket ederek o şeyleri kaza etmeye bakın.

DÜNYAYA ANLATMAK ZORUNDAYIZ 

...Mazlumiyet, mahkumiyet ve baskı psikolojisiin kendi lehimize değerlendirip dünyaya anlatmak zorundayız. İnsanlar muzluma, sebebsiz yere içeriye atılanlara, uygunsuz laflara muhatap haline getirilenlere acırlar, kapılarını aralarlar. Bu ruh hali iyi değerlendirilmelidir. Yüzlere binlere tekabül eden birlere anlatsınlar. Onlar kendi mahfillerindeki insanlara anlattıklarında bire anlatma bine anlatılmış gibi olsun.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2014, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER