Fethullah Gülen'e deli kaset soruları

Fethullah Gülen'in son sohbetinde bir kaset komplosunuson anda engellediğini açıklaması, kafaları karıştırdı.

Fethullah Gülen'e deli kaset soruları

Oluşacak kaset komplosundan Gülen'i haberdar eden gelişmiş istihbarat ağını gündeme getiren Ahmet Hakan, "Hangi makam mevkideydiler ki henüz gerçekleşmemiş olan bir eylemin bilgisine sahiptiler?" diye sordu.
Dershane savaşıyla birlikte seçim öncesi kasetlerin çıkacağı konuşulurken, Gülen'in son kaset açıklaması tartışmaları farklı bir boyuta taşıdı. 
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, kaset komplosunu engellediğini söyleyen Fethullah Gülen'e 'deli sorular' yöneltti. Gülen'in o açıklamalarını köşesine taşıyan Ahmet Hakan, ardından kafasında oluşan soruları okurlarıyla paylaştı.
(...)SON sohbet videosunda Fethullah Gülen, gayet samimi bir şekilde anlatıyor.
Diyor ki:
“Bana seneler evvel bir telefon geldi. Dediler ki ‘Bir büyük zat, nefsine uyarak bir yerde bir tane alüfte (cilveli, düşük, oynak kadın) ile buluşmaya gidiyor’. Gece yarısı Türkiye’de onu tanıyan bir arkadaşa telefon ettim. ‘Kalk, evine koş git, oraya gitmesin katiyen. Hem kendisi masiyete girmesin (günaha girmesin), hem de hafazanallah (Allah korusun) bir komplo meselesi ise şayet günümüzde geldiği noktaya gelemez’ dedim.”

 

NEDEN GÜLEN'E İLETME GEREĞİ DUYDULAR?


Gülen’in bu anlattıklarını dinledikten sonra kafamda beliren “deli sorular”ı sormadan geçemeyeceğim:
-Gülen’e telefon edenler kimlerdi acaba? İsim olarak sormuyorum, makam mevki olarak soruyorum. Hangi makam mevkideydiler ki henüz gerçekleşmemiş olan bir eylemin bilgisine sahiptiler?
-Bu şahıslar neden Türkiye’de henüz meydana gelmemiş ama az sonra meydana gelecek bir olayın bilgisini, ta Amerika’daki Fethullah Gülen’e iletme gereği duydular?
-Henüz oluşmamış, oluşacak olan bir “kaset komplosu”nu haber alabilecek kadar gelişmiş bir istihbarata sahip olan bu şahıslar, bundan önceki kaset komplolarından da haberdar mıydılar acaba?
-İleride “çok mühim mevkilere gelecek zat” için sağlanan bu koruma perdesi, neden Baykal için de, MHP’li milletvekilleri için de devreye girmedi, giremedi? Neden onları da bir “uyaran” çıkmadı? Baykal’ın ve MHP’li vekillerin başları kel miydi?"

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2013, 10:29
YORUM EKLE