Fuat Avni'nin haber verdiği KPSS'de 3.dalga başladı!

Seçimler öncesinde başlayacağı iddia edilen KPSS operasyonu başladı. Ankara merkezli 19 ilde operasyon başladı. 44 kişiden 25'i gözaltına alındı, 19 kişiye ise henüz ulaşılamadı.

Fuat Avni'nin haber verdiği KPSS'de 3.dalga başladı!

Ankara merkezli olarak KPSS'de usulsüzlük iddialarıyla ilgili haklarında gözaltı kararı verilen 44 kişinin yakalanması için operasyon başlatıldı. Gözaltı kararı çıkarılan 44 kişiden 25'inin gözaltına alındığı, 19 kişinin ise belirtilen adreslerde bulunmadığı ifade edildi.

Ankara'nın dışında aralarında İstanbul'un da bulunduğu illerde yapılan operasyonda, haklarında gözaltı kararı verilen bir çok kişi yakalandı. Sağlık kontrolünden geçirilen bu kişiler Ankara'ya getiriliyor.

İSTANBUL'DA "KPSS OPERASYONU" GÖZALTILARI

Ankara merkezli çeşitli illerde düzenlenen KPSS operasyonu kapsamında İstanbul'da da 6 kişi gözaltına alındı.

İstanbul'da toplam 7 şüpheli hakkında gözaltı kararı bulunduğu öğrenilirken Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri sabah saatlerinde 6 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan kişiler, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi. Şüpheliler daha sonra Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Şüphelilerin Ankara'ya gönderileceği öğrenildi.

Sözcü'nün haberine göre internet fenomeni Fuat Avni seçimlere sayılı günler kala operasyonların hız kazanacağını yazmış, KPSS’de yeni bir dalga geleceğini 48 saat önceden duyurmuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2015, 12:10
YORUM EKLE