Gülen'in veliahtı kim?

Gülen’in veliahtı kim?

Gülen'in veliahtı kim?

Yalova’daki evinde bomba açıklamalar yapan Hüseyin Gülerce, “benim korkum insanlar çok üzülecek” diyerek hükümet-cemaat savaşının geleceğinin karanlık olduğunu ifade etti.

Hüseyin Gülerce ile İnternethaber’in yapmış olduğu röportajın sonbölümünde Gülerce yine çok tartışılacak açıklamalara imza attı.

İşte o röportajın dikkat çeken bölümleri:

HOCAEFENDİ’NİN YERİNE GEÇECEK KİM VAR?

- Yok Hocaefendi’nin yerine geçecek biri var mı?

- Hocaefendi’nin yerine geçebilecek hiç kimse yok. O özel bir insan. Benim söylemem ayıp olur, çok kabiliyetli bir insan. Hem alim, hem strateji bilen, uygulayan bir insan. Benim tek eleştirim, ictihat farkı ile gidiliyor. 1994′de söylediği “demokrasi” lafının arkasından gitmeliyiz. Dünyada ve Türkiye’de demokrasiden dönüş yok, nerede olacaksan demokrasi ve hukuk içinde olacağız. İnsanlar bizim için yanlış düşünmesin.

- Çok konuşulan, enjekte edilen bir laf var: Tek adam. Tayyip Bey için söyleniyor. Ama cemaati de tek adam yönetiyor. Alternatifi yok. Emr-i hak vaki olduğunda Hocaefendi’nin yerine kim geçecek?
- Allah gecinden versin. Hocaefendi’nin yerine geçecek kimse yok.

- Ne olacak bu camia?

- Zaten bu sınavın Hocaefendi hayattayken yaşanıyor olması Cenab-ı Hakkın bir yardımı Cemaat içindeki insanlara. Öbür türlü çok daha yıkıcı olurdu. Hocaefendi yok. Üzerine üzerine gelmeler var… Hocaefendi bu imtihanı, haklı olarak, camiaya sahip çıkarak, birliğini beraberliğin koruyarak veriyor. Şimdi yeniden sohbetlere başladı. Sabredelim, imtihandan geçiyoruz. Yaramaz insanlara destek verdik, faturasını ödüyoruz demesi hem anlaşılır, hem de doğru bir şey.

- Yarın Hocaefendi olmayınca Cemaat de olmayacak mı?

- Allah gecinden versin bu sürecin, hükümetin bu kararlılığının işi nereye götüreceğini bilmiyorum. Ama yine Allah gecinden versin diyorum.

BU KAVGA CEMAATİ BİTİRECEK Mİ?

- Hükümetin kararlılığı, Çankaya’ya giderken bile peşini bırakmayacağım demesi… Cemaati bitirecek mi bunlar.
- Öyle bir şey… Bitirme, yanlışı bitirme olabilir. Bir yanlış varsa onu bitirme olabilir.

- Ama yanlış ile birlikte sürüklenen insanlar da yok değil.

- Ben ona üzülüyorum zaten. Yazık günah olur Yurtdışındaki bu okullar kapanırsa… Türkiye kaybeder.

- Siz kopuyorsunuz… Sizin yapmış olduğunuz …

- Kopmayı da söyleyeyim. Bu da önemli. Ben Zaman gazetesinden ayrılıyorum, ama hizmetteki arkadaşlarımdan kopmuyorum. Hepsini hala seviyorum, onları sayıyourum.

- Onlar sizden kopacak ama Hüseyin Hocam. İnsanlar birbirini desteklemediği zaman kopuyorlar. Ya da birbirini dışlıyor.
- Mücadele Birliği’nde yaşadık biz bunu. Dağıldı Mücadele Birliği, ama arkadaşların dostluğu devam etti.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2014, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER