Haluk Koç: Bu bir sivil katliamdır

CHP Parti Sözcüsü Haluk Koç, Ankara'da meydana gelen ve çok sayıda vatandaşın ölümüyle sonuçlanan bombalı saldırıyı, "sivil katliam" olarak değerlendirdi. Koç, "Bu olayın arkasında kim varsa, kim terörden, kaostan ve çatışmadan medet umuyorsa hepsine lanet olsun" dedi.

banner311
Haluk Koç: Bu bir sivil katliamdır

Koç yaptığı yazılı açıklama ile Ankara'da meydana gelen bombalı saldırıyı kınadı.

"Türkiye adım adım kaosa ve iç kavgaya sürüklenmek isteniyor" diyen Haluk Koç şöyle devam etti:

"Bugün Ankara'da Tren Garı önünde meydana gelen patlamada çok sayıda insanımız katledildi. Bu olayın arkasındaki karanlık odakların temel hedefinin Türkiye'nin huzuruna ve barışına yönelik olduğu açıktır. Bu bir sivil katliamdır. Bu olayın arkasında kim varsa, kim terörden, kaostan ve çatışmadan medet umuyorsa hepsine lanet olsun. Türkiye'de barış ve huzur olsun, kardeşlik yeşersin taleplerini dile getiren masum ve sivil yurttaşlarımızı hedef alan bu vahim olayın failleri ve arkasındaki güçler bir an önce ortaya çıkarılmalıdır."

Türkiye'nin böylesine bir tabloyu hak etmediğini savunan CHP Sözcüsü Haluk Koç, "Türkiye'nin kalbinde, Ankara'nın merkezinde, Türkiye'ye suikast düzenlenebiliyor olması, istihbarat ve güvenlik açığının ne boyutta olduğunu göstermektedir. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul'daki programlarını iptal ederek, Ankara'ya dönmek üzere yola çıkmıştır" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2015, 17:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.