İdris Naim Şahin hükümeti yerden yere vurdu

Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, çözüm sürecini eleştirdi "paralel yapı" eleştirilerine cevap verdi.

İdris Naim Şahin hükümeti yerden yere vurdu

Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, çözüm sürecinde hükümetin hazırladığı "yol haritasını" eleştirdi. Kendisi için paralel ifadesinin kötü anlam taşımadığını da söyleyen Şahin, "Paralel yapı dedikleri darbe yapmışsa, doğru, darbecidirler. Cehalete darbe vurmaya çalışmıştır paralel yapı." diye konuştu.

Büyük Birlik Partisi (BBP) İstanbul İl Başkanlığı tarafından Fatih'te düzenlenen "Çözüm Süreci mi, Bölünme Süreci mi?" başlıklı panele konuşmacı olarak katılan eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, devletin terör destekçileri ile müzakere masasına oturtulduğunu iddia etti. Şahin, "Yıllardır öldüren bir caniler teşkilatı ile kravatlılarına aldanıp masa müzakeresi açmak kadar gerizekalılık olamaz herhalde devlet yönetiminde" dedi.

"KİŞİLER SORUŞTURULSUN…"

MİT'e yönelik eleştirilerde de bulunan Şahin, "Bu devlet, bu millet, kendi adına görev yapan herkesin bir güvenlik değerlendirmesi yapmasında fayda var. Millet adına inisiyatif kullanan kişilerin ne kadar güvenilir olduğuna dönük iyi değerlendirme yapması gerekir" dedi.

"1 MİLYON DOLAR VERSENİZ DE VAZGEÇMEZLER"

Bütün terör örgütü mensuplarına 1'er milyon dolar para verilse bile hedeflerinden vazgeçmeyeceklerini öne süren Şahin, İmralı'dan gönderilen mesajları da eleştirdi. Şahin, "Mektupçulukla başlamıştı bu iş. Devlet maalesef sıkıntılı bir görüntüye sokulmuştur. Bir seri katilin mektupları devlet imkanlarıyla alınmış, denizden karaya çıkarılmış, Ankara'ya getirilmiş, Kandil'e götürülmüştür. Bunlar acı, ağır işlerdir. Bunlar film bölümleri değildir" diye konuştu.

"PARALEL DARBE YAPMIŞTIR..."

"Paralel" kelimesinin kötü anlam ifade etmediğini da belirten Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Paralel, Hükümet ile çatışmayandır. İşte burası da bir paralel topluluk; devleti, vatanı konuşuyoruz. Herkes paraleldir. Paralel olmayan, devletiyle çatışandır. Paralel yapı dedikleri darbe yapmışsa, doğru, darbecidirler. Cehalete darbe vurmaya çalışmıştır paralel yapı. Zulme karşı çıkmıştır paralel yapı, doğrudur. Özellikle eğitimde eşitsizliği gidermek için darbe yapmıştır, doğrudur. Yolsuzluğa karşı darbe yapmıştır. Ve bölücülüğe karşı darbe yapmıştır, doğrudur. Paralel yapının bu darbeleri doğru darbelerdir. Cehalete, zulme, bölünmeye karşı tavırlarını biliyorum. Tanıyorum birçok mensubunu, polisini tanıyorum."

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2014, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER