İki kız öğrenciye silahlı saldırı

Adının Mustafa A. olduğu öğrenilen 17 yaşındaki liseli, eski sevgilisi barışma isteğini kabul etmedi diye hem kızı hem de kızın kız arkadaşını tabancayla vurdu. Liseli genç ardından kendisini de vurarak intihara kalkıştı.

banner311
İki kız öğrenciye silahlı saldırı

 17 yaşındaki Mustafa A., eski sevgilisi olduğu öne sürülen 16 yaşındaki K.N.Ç ile yanındakiF.Ö.'yü vurduktan sonra intihara kalkıştı. 

Gaziantep 'te 17 yaşındaki Mustafa A.,barışma isteğini kabul etmeyen sevgilisi 16 yaşındaki K.N.Ç. ile yanındaki arkadaşı F.Ö.'ye ateş ettikten sonra, aynı tabancayla intihara kalkıştı. 

 

Olay, öğleden sonra Ocaklar Mahallesi'nde bulunan Yavuz Sultan Selim Lisesi önünde meydana geldi. Mustafa A., eski sevgilisi olduğu ileri sürülen lise öğrencisi K.N.Ç. ile barışmak için okula geldi. 

Okul önünde K.N.Ç.'nin barışma teklifini kabul etmemesine sinirlenen Mustafa A., yanında getirdiği tabancasıyla K.N.Ç. ve engel olmak isteyen arkadaşı F.Ö.'ye ateş etti. Liseli genç kızları yaralayan Mustafa A., daha sonra tabancayı başına dayayarak tetiği çekti.

 

Silah sesleri üzerine okul öğrencilerinin panik içinde kaçıştığı olayda ağır yaralanan liseli kızlarK.N.Ç. ve F.Ö. ile Mustafa A. çağrılan ambulanslarla hastanelere götürüldü. 25 Aralık Devlet Hastanesi'ne götürülen K.N.Ç.'nin hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenilirken arkadaşıF.Ö.'nün sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. İki kız öğrenciyi vurduktan sonra intihara kalkışan Mustafa A.'nın ise Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakım ünitesinde tedavisi sürüyor.

 

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2016, 20:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.