IŞİD lideri Bağdadi öldü mü? Bağdadi'nin ceset fotoğrafı

IŞİD üyesi bir militanın iddiasına göre öldüğünü ileri sürülen El Bağdadi'nin, kendisine ait olduğu iddia edilen ceset fotoğrafları yayınlandı.

IŞİD lideri Bağdadi öldü mü? Bağdadi'nin ceset fotoğrafı

Irak güvenlik güçlerinin iddiasına göre, 2 Eylül'de Amirli'de yakalanan IŞİD üyesi bir militan, Ebu Bekir Bağdadi öldürüldüğünü ve yerine de Ebu Müslim Türkmen'in getirildiğini iddia etti.

Güvenlik güçleri ismi Ebu Selma olan IŞİD üyesi, Bağdadi'nin 3 hafta önce Amerika'nın bombardımanı sonucu ağır yaralandığını ve tedavi için Suriye'ye gönderildiğini ancak ağır yarasından dolayı öldüğünü söyledi.

Irak basını  Ebu Selma'nın, "Eğer Bağdadi'nin ölüm haberi duyulursa IŞİD içinde karışıklık yaratacağından dolayı hemen yerine Ebu Müslim Türkmeni getirildi" demeçlerine yer verdi.

IŞİD lideri Ebubekir El Bağdadinin Irak'ın Telafer kentine düzenlenen Işid saldırısında öldürüldüğü belirtiliyor.

İDDİALAR HENÜZ DOĞRULANMADI

Irak kaynaklarının gerek sosyal medyada gerekse de internet sitelerinde Bağdadinin öldürüldükten sonraki fotograflari olduklarını iddia ettikleri fotoğrafları yayınlanırken özellikle haberin NATO toplantılarının olduğu gün verilmesi ve hala bağımsız kaynaklarca doğrulanmadığı ifade ediliyor.


YERİNE EBU MUSLİM Mİ GETİRİLDİ

Bağdadi'nin iki hafta önce de öldürüldüğü dile getirilmiş yerine de Ebu Muslim'in getirildiği ifade edilmiş bu haberde bağımsız kaynaklar tarafindan doğrulanmamıstı.

İşte öldürüldüğü iddia edilen Bağdadi'nin fotoğrafı;

"bagdadi-nin-cesedinin-fotografi-6454478_5161_m.20140906094130.jpg"

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2014, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER