İstanbul ve Ankara'da Elektrikler Neden Kesiliyor?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, yaşanan elektrik kesintilerine ilişkin bir açıklama yaptı. Kış boyunca sürecek sistematik bir kesinti yaşanmayacağını dile getiren Yıldız, "Bunun adını 'kriz' olarak koymaya şahsen katılamıyorum" dedi Bakana Göre bu bir kriz değilmiş

İstanbul ve Ankara'da Elektrikler Neden Kesiliyor?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, yaşanan elektrik kesintilerini kriz olarak yorumlamanın yanlış olduğunu söyledi.
 
Başbakan Erdoğan ile açılış ve ziyaretler için Antalya'da bulunan Bakan Yıldız, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

 
Bakan Yıldız, gelen bir soru üzerine İstanbul ve Ankara'nın da aralarında olduğu bazı şehirlerde yaşanan elektrik kesintilerine değindi.
 
Tepkilere neden olan kesintileri 'kriz diye yorumlamanın' yanlış olduğunu ifade eden bakan, "Orada 210 megavatlık bir ünitemiz devre dışı. Buna benzer aksaklıklarımız olabiliyor ama bunun uzun vadeli ve kalıcı olduğunu söylemek, bunun adını 'kriz' olarak koymaya şahsen katılamıyorum. 365 gün içinde 7 ila 10 günlük sürelerde kışın çok tavan yaptığı yerlerde bu tür aksaklıklar olabiliyor" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2013, 11:23
YORUM EKLE