İşte Ankara'daki saldırıda ölenlerin isimleri

Ankara'da gerçekleştirilen bombalı saldırıda 95 kişi hayatını kaybetti. İşte Adli Tıp ve savcılık tarafından kimlikleri tespit edilenler.

banner311
İşte Ankara'daki saldırıda ölenlerin isimleri

Başbakanlık Koordinasyon Merkezi dün Ankara'da meydana gelen bombalı terör saldırısına ilişkin yaptığı açıklamada, şu ana kadar 36 cenazenin ailelerine teslim edildiğini duyurdu. Yapılan açıklamada, ölenlerden 77'sinin isimlerinin savcılık tarafından koordinasyon merkezine iletildiği belirtilerek, isimler paylaşıldı. Ayrıca, olayın soruşturulması için 2 mülkiye başmüfettişi ve 2 polis başmüfettişinin görevlendirildiği kaydedildi.

Yazılı olarak yapılan açıklamada ayrıca, bugün itibariyle 65'i yoğun bakımda olmak üzere 160 kişinin tedavisinin devam ettiği açıklandı.

Başbakanlık Koordinasyon Merkezi tarafından yapılan açıklama şöyle:

"10 Ekim saat 10.04'te Ankara Tren Garı önünde meydana gelen bombalı saldırılar sonrasında devletimizin tüm birimleri olayın bir an önce aydınlatılması ve yaraların sarılması için görev başındadır. İçişleri Bakanlığımız tarafından hadisenin gerçekleşmesiyle ilgili tüm boyutları soruşturmak üzere 2 mülkiye başmüfettişi ve 2 polis başmüfettişi görevlendirilmiştir. 11 Ekim saat 10.30 itibariyle, menfur saldırı sonucu 65'i yoğun bakımda olmak üzere, 19 hastanede 160 vatandaşımızın tedavisi devam etmektedir. Sağlık Bakanlığımızın tüm birimleri teyakkuz halinde görevlerinin başındadır. Hastanelerimize başvuran toplam 508  hastamızın 317'si tedavileri yapılarak taburcu edilmiştir. Acil hasta nakil ihtimaline karşı 5 ambulans helikopter ve 1 ambulans uçak hazır bekletilmektedir. Yaralı yakınlarımızı bilgilendirmek için ALO 184 - Sabim destek hattımız 24 saat kesintisiz olarak hizmet vermektedir.

Ayrıca, tüm sağlık kuruluşlarımız hasta ve hasta yakınlarımıza önümüzdeki süreçte de her türlü tıbbi ve psikolojik desteği vermeye devam edecektir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın kimlik tespiti ve otopsi işlemleri Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülmektedir. Kimlik tespiti ve cenazelerle ilgili son durum DNA testleri sonucunda netleşecektir. Bu çerçevede otopsi işlemleri biten cenazeler gecikmeksizin ailelerine teslim edilmektedir. Şu an itibariyle 36 cenaze ailelerine teslim edilmiştir. Cenaze yakınlarına yardımcı olmak ve yürütülen tüm işlemleri hızlandırmak amacıyla AFAD görevlendirilmiştir. Bu çerçevede; cenazelerin ailelerine teslim edilmesi, karadan ve havadan nakli gibi konular dün geceden bu yana AFAD koordinasyonunda yürütülmektedir.

 

İŞTE SALDIRIDA ÖLENLERİN İSİMLERİ

ABDÜLKADİR UYAN

ALİ DENİZ UZATMAZ

ALİ KİTAPÇI

AYCAN KAYA

AYŞE DENİZ

AZİZ ONAT

BAŞAK SİDAR ÇEVİK

BERNA KOÇ

BİNALİ KORKMAZ

BİLGEN PARLAK

CANBERK BAKIŞ

ÇETİN KÜRKLÜ

DİCLE DELİ

DİLAN SARIKAYA

DİLAVER KAHARMAN

EBRU MAVİ

ELİF KANLIOĞLU

EMİN AYDEMİR

EMİNE ERCAN

EREN AKIN

ERSİN ADSIZ

FATMA ESEN

FATMA KARAKURT

FEVZİ SERT

FEYYAZ DENİZ

FİRDEVS TAT DALMAZ

GÖKHAN AKMAN

GÖKMEN DALMAÇ

GÖZDE ARSLAN

GÜLBAHAR AYDENİZ

GÜLHAN ELMAS CAN

GÜNAY DOĞAN

HACI KIKRAK

HAKAN DURSUN AKALIN

HASAN SANCALI

İBRAHİM ATILGAN

İDİL GÜNEYİ

İSMAİL KIZILÇAY

KASIM OTUR

KORKMAZ TETİK

KÜBRA MELTEM MOLLAOĞLU

LEYLA ÇİÇEK

MEHMET ALİ KILIÇ

METİN TESMEN

MEHMET TEVFİK DALGIÇ

MEHMET ZAKİR KARABULUT

MERYEM BULUT

MESUT MAK

METİN KÜRKLÜ

MUHAMMET DEMİR

NEVZAT SAYHAN

NİLGÜN ÇELİV

NİZAMETTİN BAĞCI

ONUR TAN

ORHAN IŞIKTAŞ

OSMAN ERBASAN

OSMAN TURAN BOZACI

ÖZGE ASLAN

RESUL YANAR

RIDVAN AKGÜL

SABRİ ALMAN

SARIGÜL TÜYLÜ

SELİM ÖRS

SEVGİ ÖZTEKİN

SEYHAN YAYLAGÜL

SEZEN VURMAZ

ŞİRİN KILIÇALP

UMUT TAN

UYGAR COŞKUN

TEKİN ARSLAN

VAHDETTİN ÖZGAN

VEDAT ERKAN

VEYSEL ATILGAN

YILMAZ ELMASCAN

YUNUS DERİCİ

YUSUF AKDAĞ

ZİYA SAYGIN

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2015, 13:28

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.