Karma eğitim kalksın teklifi kızdırdı!

Eğitim-Bir-Sen'in karma eğitimin kaldırılmasıyla ilgili teklifi CNN Türk'te tartışıldı.

Karma eğitim kalksın teklifi kızdırdı!

Eğitim-Bir-Sen Başkan Vekili Ahmet Özer, Türkiye'de karma eğitim zorunluluğunun kaldırılmasını istedi. Kız ve erkek çocuklarının fiziksel gelişimlerinin farklı olduğunu iddia eden Özer, bu konuda talebin arttığını söyleyerek bu konudaki zorunluluğun kaldırılmasını istedi.

Ahmet Özer CNN Türk'te Şirin Payzın'ın sorularını cevapladı. Eğitim-Bir-Sen 29. Başkanlar Kurulu'nun  "karma eğitimin kaldırılmasıyla" ilgili kararını değerlendiren Özer, karma eğitim mecburiyetinin kaldırılması gerektiğini söyledi. Kız ve erkek çocuklarını ayrı okutmak isteyenlere bu hakkın tanınması gerektiğini anlatan Özer, isteyenin karma eğitim sistemine devam edebileceğini bunun demokratik bir hak olduğunu söyledi. Özer şöyle konuştu:

"Türkiye'de karma eğitim mecburiyeti kaldırılmalıdır. Kız ve erkek çocukları ayrı okutulmalı isteyen ise karma eğitime gönderme hakkını elde etmelidirler. Biz bunu hak olarak görüyoruz. 1980 yılına kadar bu zaten vardı bu ülkede. Darbeden sonra bu okullar kaldırıldı. Darbeden bir süre sonra kız ve erkek okulları yeniden açılmaya başladı ama 28 şubat darbesinden sonra yeniden bu okullara karma mecburiyeti getirildi. 

"KIRSAL KESİMDEKİ KIZ ÇOCUKLARI..."

Bakınız eğer özellikle kırsal kesimde, sırf bu nedenle kız çocuklarını okutmayan aileler için çözüm olacaktır. Kadınların eğitimi konusunda önemli bir adım atılmış olacaktır böyle bir uygulamayla.

ERKEK VE KIZ ÇOCUKLARI FARKLIDIR

Fiziksel gelişmeden dolayı çzocuklar arasında şiddet eğilimleri söz konusu. Bu eğilim nedeniyle erkek çocukları kız cocukları üzerinde baskı kurmaya çalışmaktadır. Baktığınız zaman kız çocukları bu okullarda geri plana itilmektedir, bunu görüyoruz.

VELİ DEMİR: KADINI CİNSEL OBJE OLARAK GÖRÜYORLAR

Eğitim İş Sendikası Başkanı Veli Demir ise bu teklifin yıllar önce AK Parti Gençlik Kolları tarafından gündeme getirildiğini söyledi. Canlı yayına telefonla katılan Demir, Eğitim-Bir-Sen'in hükümetin sözcülüğünü yaptığını iddia etti. 

Demir şöyle konuştu:

"Eğitimin ciddi sorunları var. Eğitim emekçileri işlerini kaybetmeyle karşı karşıya. İki hafta açıldı; ancak hala çocuklarımız okullara yerleşememiş durumdadır. Eğitim-Bir-Sen ise hükümetin paralelinde başka bir ateşi yakmaya çalışmaktadır. 

Bundan bir yıl önce Eğitim-Bir-Sen'in bir yayın organında çıkan bu konudaki yazı ondan bir yıl önce AK Parti Gençlik Kolları'nın yayınladığı bildiriyle aynı. Anlayacağınız bu bu sendika AKP ile birlikte hareket etmektedir. Bu kadını cinsel meta olarak bakan bir düşüncenin ürünüdür.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ

PelinAltunis ‏@pelinaltunis

Ahmet Özer Eğitim Sen başkanı Allah sana akıl fikir versin..yazık karma eğitim zorunlu Olmasın diyor.

DileK ATA ‏@DilekAtmca

Karma eğitime karşı olan Ahmet Özer okulda erkek çocukların kız çocuklara abuksubuk ezici davranışlarda bulunduğuna şahit olmadık SAÇMA!!

behîv ‏@badem_agaci

EğitimBirSen Bşk vekili Ahmet Özer'i dinliyor ve sinirden çatlıyorum fiziksel özellikleri bakımından bile kız ve erkekler ayrı okumalılarmış

UmayTopcu ‏@umytpcu

Ahmet Özer denilen bir varlık tvye çıkmış kızlarla erkekler fiziksel olarak farklı gelişiyor o yüzden ayrı okumalı diyor.

Hakan Pamir ‏@Hakan_Pamir

Karma eğitime karşı çıkan Ahmet Özer varlığı İNSAN ın ne anlama geldiğini gerçekten anlayabilseydi keşke... @siring

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2014, 23:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER