Kaymakam cinayetinde AKP'li isim tutuklandı

Mardin'in Derik ilçesinde PKK'lılarca makam odasında el yapımı bombanın patlaması sonucu Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün şehit olduğu saldırıya ilişkin 7 kişi tutuklandı.

banner311
Kaymakam cinayetinde AKP'li isim tutuklandı

Tutuklanan şüpheliler arasında Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Tahsin Erdaş’ın yer alması dikkat çekti. Tahsin Erdaş’ın, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde “belediye başkan adayı” olabilmek için AKP Derik İlçe teşkilatını ziyaret ederek, aday adaylık resmi başvurusunu yaptığı ortaya çıktı.

7 KİŞİYE TUTUKLAMA

Mardin Cumhuriyer Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında emniyet ve jandarma ekiplerince gözaltına alınan 71 kişiden, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 29'unun savcılıktaki sorguları tamamlandı.

Sorgularının ardından 17 kişi salıverildi. Mahkemeye çıkarılan 12 şüpheliden aralarında Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Tahsin Erdaş ile yeğeni olan Yazı İşleri Şefi Şerif Mesutoğlu ve Derik Belediyesi Zabıta Amiri Vedat Erol'un da bulunduğu 7'si tutuklandı, 5'i ise serbest bırakıldı.

TAKVİM GAZETESİ DE O İSME İŞARET ETMİŞTİ

Takvim gazetesi de, Derik Kaymakamı Fatih Safitürk’ü katledilmesinde Yazı İşleri Müdürü Tahsin Erdaş’a dikkat çekmişti. Takvim’in haberinde, “Mardin'in Derik ilçe Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk'ü şehit eden saldırıyla ilgili gözaltına alınan Yazı İşleri Müdürü Tahsin Erdaş'ın, 'Bombanın getirilmesi talimatı ve kumandayı ayarladığı' öğrenildi” denilmişti.

"AK PARTİ İÇİN CANLA BAŞLA..."

Derik Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Tahsin Erdaş, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AKP’den belediye başkan adayı olabilmek için başvuru yapmıştı. AKP Derik İlçe teşkilatını ziyaret eden Tahsin Erdaş, “Benim adaylığım kabul edilirse veya edilmezse dahi,Belediye seçimlerinde Partimizin aday göstereceği kim olursa kendim adaymışım gibi Ak Parti için canla başla çalışacağımı,burada huzurunuzda söz veriyorum” demişti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2016, 15:41

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.