Mehmet Baransu: "Arabayı bile fişlediler"

Mehmet Baransu, Taraf gazetesinde fişleme belgelerini yayınlamaya devam ediyor. Arabanın bile fişlendiğini iddia eden Mehmet Baransu'nun işte bugünkü fişleme haberi...

Mehmet Baransu: "Arabayı bile fişlediler"

Hüseyin Çelik’in iddia ettiğinin aksine, MİT,fişleme belgelerini devlet kurumlarıylapaylaşmış.

Fişlemeleri, 2012-2013’te Başbakanlık’a iletmiş.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Taraf ’ın ortaya çıkardığı, MİT’in cemaatleri fişlediğini gösteren belgelerle ilgili olarak, “Eski alışkanlık, bu bilgilerin hiçbiri kurum ve kişilerlepaylaşılmadı” demişti.

Ancak Taraf, 2012, 2013 yıllarındaBaşbakanlık’la paylaşılan yeni fişlemebelgelerine ulaştı.

Bu belgeler de yine “arz notu”yla Başbakanlık’taki MİT mensubuna resmî yazıyla gönderilmiş.

Ardından da Başbakanlık Müsteşarlığı’nasunulmuş.

Belgelerin ilgisiz kişilerin eline geçmesidurumunda değişik komplikasyonlar ortaya çıkabileceği olasılığına karşı fişlemelerin şifahi olarak telefonla sunulduğu belirtilmiş.

2012-2013 yılındaki fişleme belgesinde değişik cemaatlerin yanı sıra, Nizami Âlem Ocağı ve Alevi bir vatandaşın da adı geçiyor.

Devlette yeni göreve başlayan kişilerle ilgilifişlemeler tam bir skandal.

Öyle ki MİT, hakkında bilgi toplanamayan bazıisimler hakkındaki yıllar önce arşivlerine giren fişleme notlarını Başbakanlık’la paylaşmış.

ARAÇ DA FİŞLENMİŞ

Adıyaman Cemaati’ne giden bir araç da yıllar önce fişlenmiş. Aracın sahibiyle ilgili 2012 yılındaBaşbakanlık bilgi isteyince arşivlerdeki bu fişleme notu, rapor hâlinde sunulmuş.

Fişleme belgeleri Başbakanlık’ın isteği üzerine, MİT Güvenlik İstihbarat Başkanlığı’ndaki üstdüzey beş kişi tarafından da imzalanıp Başbakanlık’a sunulmuş.

İşin ilginç tarafı ise bu bilgiler, ihalelerde, görevlendirmelerde, görevden almalarda; hatta medya üzerinden yıpratılmak istenen kişilere yönelik kullanmak için verilmiş.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2013, 12:53
YORUM EKLE