MHP'de Teşkilat Kapatma Operasyonu Ters Tepti!

Son olarak İstanbul üst kurul delegelerinden habererk yazarı Habip Yalçın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada parti kapatma operasyonuna tepki olarak 3 delege arkadaşıyla birlikte tüzük kurultayı toplanması yönünde imza vereceğini açıkladı.

banner311
MHP'de Teşkilat Kapatma Operasyonu Ters Tepti!

MHP’de Teşkilat Kapatma Operasyonu Ters Tepti!

MHP Genel Merkezinin Parti içinde yükselen olağanüstü kurultay seslerini kesmeye yönelik başlattığı teşkilat kapatma operasyonu ters tepti.

 

MHP Genel Merkezi Genel Başkan Adayları Meral Akşener, Koray Aydın ve Sinan Oğan öncülüğünde 547 üst kurul delegesinin olağanüstü kurultay talebiyle mahkemeye başvurmasına karşı sert bir yaptırım süreci başlattı. Tüzük kurultayı talebiyle imza veren teşkilatları kapatma yoluna giden Genel merkez bu güne kadar Elazığ, Denizli, Aksaray, Samsun, Uşak, Kilis, Tokat, Kırklareli, Gümüşhane, Tekirdağ, Bayburt, Çorum il teşkilatları ile Elazığ, Aksaray merkez ilçe ve İstanbul Fatih İlçe teşkilatlarının kapısına kilit vurdu. Bu yolla parti içi muhalefeti sindirmeyi hedefliyen MHP Genel Merkezinin operasyonu ters tepti.İl Teşkilatları kapatılan ilçelerden peş peşe kapatmalara tepki açıklamaları gelirken, bir çok parti yöneticisi de görevlerini bıraktıklarını açıkladı.Ülkücü Camiada yoğun tepkilere yol açan Genel Merkezin bu tavrı mevcut yöneticilerin koltuklarını korumak için son şanslarını da ellerinden aldığı yorumlarına sebep oldu. Öte yandan imza veren 547 üst kurul delegesi dışında yeni delegelerin de imza vermek için Genel Başkan adaylarına başvuruda bulundukları bildiriliyor. Son olarak İstanbul üst kurul delegelerinden habererk yazarı Habip Yalçın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada parti kapatma operasyonuna tepki olarak 3 delege arkadaşıyla birlikte tüzük kurultayı toplanması yönünde imza vereceğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2016, 18:25

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.