Murat Bardakçı: Kim Kardashian da Ermeni, niye kıçına bakıyorsun!

Murat Bardakçı: Kim Kardashian da Ermeni, niye kıçına bakıyorsun!

Murat Bardakçı: Kim Kardashian da Ermeni, niye kıçına bakıyorsun!

Habertürk’te ilgiyle izlenen ‘Tarihin Arka Odası’nda Murat Bardakçı Ermeni sanatçı Charles Aznavour’un şarkısını çalınca bazı izleyiciler tepki gösterdi. Bardakçı bunun üzerine, “Kim Kardashian da Ermeni, niye kıçına bakıyorsun?” dedi.

Habertürk’te ilgiyle izlenen ‘Tarihin Arka Odası’nda Murat Bardakçı’nın son konuğu İlber Ortaylı oldu.

Hiç yayımlanmamış bir şey yayımlayacağız

Murat Bardakçı’nın “Hiç yayımlanmamış bir şeyi yayımlayacağız. Bir Ermeni şarkıcıyı dinleyeceğiz; dünya çapında bir isim, Charles Aznavour…” diyerek yayımladığı görüntüler sornasında izleyicilerin tepkisini çekti.

Türkiye’de 70′li yıllarda Fransızca şarkı modası ile birlikte ünlenen, ancak ASALA terörü ile birlikte bir anda unutulmaya mahkum olan Charles Aznavour, annesinin de Türkiye’de doğmuş olmasından ötürü bizlere çok daha yakın bir isim olduğunu anlattı Bardakçı. Bu toprağın insanı olduğunu söylediğini anımsattı.

Bardakçı da ‘Sur Ma Vie’ isimli Aznavour şarkısını çaldı programda.

Nasıl Ermenince çalarsınız? Çüş! Oha!

Şarkının ardından programın internet sayfasına ve Murat Bardakçı’nın telefonuna “Nasıl Ermenice şarkı çalarsınız?” diyen mesajlar yağmaya başladı.

“Bazı çok bilgili izleyicilerimiz var. Çüş. Oha… Şarkı Fransızca be… Nasıl Ermenice şarkı çalarsınız diyor. Bu cehaletle ben istikbali hiç iyi görmüyorum.” diyen Bardakçı, seyircisinin mesajlarına devam etmesi üzerine ise şöyle devam etti.

Aptal,salak kulağınla dinle!

“Aptal sensin canım… ‘Aptal, şarkı Fransızca ama adam Ermeni’ diyor. Salak! Aptal sensin… Deminden beri ne konuşuyoruz biz. Oğlum kulağınla dinle.

Ben bir iki kişiyle mesajlaşacağım siz devam edin. Önümüzdeki hafta iki tane Ermenice şarkı çalacağım. Charles Aznavour’a bu Ermeni bilmemnesi demek çok cahilce… Bir şarkıcıdan ve şarkıdan bu kadar korkmak Türkiye’ye yakışmaz. Bir şarkı mı yıkacak devleti. Bu kadar mı çürük devlet.

Tercih konusunda bana akıl veremezsiniz

Türk’ün düşmanını nasıl çalarsın diyor. Biliyor musun kimdir Aznavour? Tehcir konusunda bana akıl veremezsiniz. Ben yayımladım o tehcirin belgelerini, Talat Paşa’nın defterlerini ben yayımladım. Tehcir hayatta kalma refleksiydi, yanlış şeyler yapıldı ama mecburdular diyen benim.
Eğer şarkı çaldık diye yıkılıcaksa yıkılsın bu devlet.”

İstiklal Marşı’nın orkestrasyonu bir Ermeni’ye ait

“Çaldırmayız yazıyorlar. Nah çaldırmazsınız… Lan oğlum senin İstiklal Marşının orkestrasyonu bir Ermeniye aittir. Edgar Manas’a ait orkestrasyon. Biliyor musun? O zaman onu da okuma…”

Murat Bardakçı, Ermenistan’da sokaklarda Türkçe müziklerin dinlendiğini söyledi ve Ermeni radyolarında çalınmamasını, “Bu da onların ezikliğidir” diye eleştirdi.

Bir kere daha Aznavour

Gelen ‘tepkilere’ çok kızan ve reklama girmeden önce bir kere daha aynı parçayı ‘Sur Ma Vie’ şarkısını çalan Bardakçı bununla da yetinmedi, mesaj atanların bazılarının beğendikleri arasında Kim Kardashian olduğunu öğrenince iyice yüklendi.

Bardakçı: “Git Ermeni vatandaşı ol, Ermeni bilmem nesi yazan herifler; Kim Kardashian’ın o koca kıçını seyrediyorsunuz ya, o da Ermeni, seyretmeyin…” diyerek tepkisini dile getirdi.

İşte o anlar…

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2014, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER