RECEP HAŞATLI MEZARI BAŞINDA ANILDI

1978 yılında Milliyetçi Hareket Partisi'nin İstanbul İl Başkanlığı görevini yürüttüğü sırada hain kurşunlarına, 17 yaşındaki oğlu Mustafa ile birlikte hedef olan Recep Haşatlı vefatının 36. yıldönümünde kabri başında dualarla anıldı.

RECEP HAŞATLI MEZARI BAŞINDA ANILDI

MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, İl Yöneticileri ve ilçe başkanlarıyla beraber Merkez efendi de bulunan Kabri başında Yasin-i şerif okunup dua edildi.
 

 Yapılan Dua'ların ardından kısa bir konuşma yapan MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş,"Mübarek Kurban Bayramı arefesinde şehit il başkanımız Recep Haşatlı ve tüm Ülkücü şehitlerimizi anmak, hatıralarına duymuş olduğumuz hürmeti ifade etmek üzere kabri başında toplanmış bulunmaktayız. Birçok sıkıntı yaşamış olmasına rağmen ne mücadelesinden, ne de prensiplerinden asla taviz vermeyen Şehit Recep Haşatlı dün olduğu kadar bugün de yolumuzu aydınlatan simge bir isimdir" dedi.
 
Haşatlı'nın samimi ve kararlı bir ülkücü olduğunu ifade eden Karataş, "Ülkücülüğün esasının samimiyet ve vefa duygusu olduğunu belirtti. (Ortadoğu Gazetesi)

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2014, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER