Selami Altınok görevine başladı

Ankara'dan İstanbul'a gelen Selami Altınok, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile birlikte saat 20.00 sıralarında İstanbul Emniyet Müdürlüğüne geldi

Selami Altınok görevine başladı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Aksaray Valisi Selami Altınok, İstanbul'a geldi. Selami Altınok, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile birlikte saat 20.00 sıralarında İstanbul Emniyet Müdürlüğüne geldi.

Valilik basın danışmanı tarafından bekleyen basın mensuplarına Selami Altınok'un görevine başladığı belirtildi.

Yaklaşık 3 saat makamında görüşen Altınok, görüşmenin ardından saat 23.00 sıralarında İstanbul Valisi Mutlu'yu uğurladı. İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, basın mensuplarına bir açıklama yapmadı. Gazetecilerin "hayırlı olsun" demesi üzerine tebrikleri kabul eden Altınok, “Sabaha kadar burada mısınız" sorusu üzerine de “Hayır" diye cevap verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, akşam saatlerinde Ankara'dan İstanbul'a özel "ANA" uçağıyla 18.30'da gelmişti. İstanbul'a Emniyet Müdürü olarak atanan Aksaray Valisi Selami Altınok'un da Başbakan Erdoğan'la İstanbul'a geldiği öğrenildi. Altınok, İstanbul'a hareketinden önce Başbakanlık'ta Erdoğan'la görüşmüştü.


Bu arada, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesine gelen İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Zekeriya Öz, yaklaşık bir saat kaldıktan sonra buradan ayrıldı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun da İstanbul Emniyet Müdürlüğünde olduğu öğrenildi.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2013, 12:26
YORUM EKLE