Taksim'de Canlı Bombalı Saldırı! 4 ölü

İstiklal Caddesi'nde sabah saatlerinde bir patlama meydana geldi. Patlamanın canlı bomba tarafından gerçekleştirdiği öğrenildi. Saldırı sonucu biri çocuk olmak üzere 4 kişi hayatını kaybetti, 37 kişinin de yaralandı açıklandı.

banner311
Taksim'de Canlı Bombalı Saldırı! 4 ölü

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Beyoğlu Kaymakamlığı önünde gerçekleştirilen patlamada ölenlerden birinin canlı bomba olduğunu söyledi. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, saldırıda 4 sivilin hayatını kaybettiğini, 36 kişinin yaralandığını söyledi. Müezzinoğlu, yaralılardan 7'sinin durumunun ağır olduğunu, 4 kişinin ameliyatta olduğunu belirtti. Sağlık Bakanlığı da olay yerine 28 ambulansın gönderildiğini ve yaralıların hastaneye götürüldüğünü duyurdu. Yaralılardan 12'sinin turist olduğu belirtildi. CNN Türk, canlı bombanın kendini turist grubunun içinde havaya uçurduğu iddiasını duyurdu. Patlamanın ardından Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'nde Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında güvenlik toplantısı düzenleniyor.

Saat 10:55 sularında gerçekleşen patlama, Türkiye'nin en işlek caddesi İstiklal Caddesi'ndeki kaymakamlık binasının önünde gerçekleşti. Patlamanın etkisiyle, Balo Sokak çıkışı ile karşına denk gelen tarihi Atlas Pasajı arasında yer alan siviller hayatını kaybetti ve yaralandı. Saat 12.05 itibariyle 4 sivilin hayatını kaybettiği açıklanırken, 7'si ağır 36 kişinin de yaralandığı, yaralılardan birinin hastanede hayatını kaybettiği belirtildi.  Yaralıların büyük bir kısmının Haseki Hastanesi'ne götürüldüğü aktarıldı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2016, 16:26

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.