Türk Dünyası Vatandaşlığı Projesi

Türk Dünyası Vatandaşlığı Projesi kapsamında Ekim ayında Üniversitemizde çalıştay düzenlenmesi ve diğer konular ele alındı.

Türk Dünyası Vatandaşlığı Projesi

Eğitim Bilimleri Bölümü koordinasyonunda Üniversitemiz ile Gazi Antep Üniversitesi tarafından ortaklaşa olarak yürütülmesi planlanan Türk Dünyası Vatandaşlığı Projesi kapsamında Gazi Antep Üniversitesi'nden gelen temsilciler Üniversitemizi ziyaret etti. 27-30 Ağustos tarihleri arasında Doç. Dr. Erdal Bay ve Doç. Dr. Servet Demir'in öncülüğünde Kırgızistan'a gelen heyet, 28 Agustos 2014 tarihinde Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut İZCİLER ile görüştü. Görüşme de Türk Dünyası Vatandaşlığı Projesi kapsamında Ekim ayında Üniversitemizde çalıştay düzenlenmesi ve diğer konular ele alındı.

Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Akmatali Alimbekov'un daha önce Gaziantep Üniversitesi'ne yaptığı bilimsel ziyaret ve ‘Türk Dünyası Vatandaşlığı ve Türk Dünyası Eğitim Birliği Bağlamında Kırgızistan Eğitim Sistemi' adıyla verdiği konferans akademisyenler ve ulusal basın tarafından ilgiyle karşılanan Türk Dünyası Vatandaşlığı Projesiyine büyük ilgi ve dikkat çekeceğini vurguladı

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2014, 22:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER