Veysel Eroğlu 'NASA da kim oluyor' dedi twitter yıkıldı

Bakan Veysel Eroğlu, kuraklık hakkında açıklama yapan NASA'yı eleştirdi. Eroğlu, "Bizim teknolojimiz onlardan ileri. NASA da kim oluyor?" dedi sosyal medya sallandı.

banner311
Veysel Eroğlu 'NASA da kim oluyor' dedi twitter yıkıldı

Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye'nin de dahil olduğu Doğu Akdeniz ülkelerindeki 900 yılın kuraklığına dikkat çeken Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi’ne (NASA) tepki gösterdi. 'NASA da kim oluyor' diyen Bakan Eroğlu bu açıklamaları ile sosyal medyada TT listesine girdi. 

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) araştırmacıları, kısa süre önce, Türkiye, İsrail, Ürdün, Lübnan, Filistin, Kıbrıs ve Suriye’yi kapsayan Doğu Akdeniz bölgesinde 1998 yılında başlayan ve halen süren kuraklığın, son 9 asrın en kötü kuraklığı olduğunu açıkladı. TBMM’de bir grup gazeteciyle sohbetinde bu durumun sorulması üzerine, Eroğlu, NASA’nın çalışmalarını yetersiz bulduğunu belirterek şunları söyledi:

"NASA DA KİM OLUYOR? BİZİM TEKNOLOJİMİZ NASA'DAN İLERİ"

-“NASA’nın meteorolojik hava tahminleri, bizim gerimizde, geçen yıl yaptıkları tahminleri tutmadı mesela. Bizim teknolojimiz onlardan ileri. NASA da kim oluyor? Onlar global ve kuşbakışı bakıyor iklim verilerine. Biz noktasal ve bölgesel tahminler yapıyoruz. Sadece Türkiye’ye değil, çevre ülkelere de bu hizmeti veriyoruz. Denizlerde kurduğumuz istasyonlarla bölgemizdeki en etkin tahminleri yapıyoruz. Onların uyduları varsa, bizim de Göktürk’ümüz var.”

Bakan Eroğlu, Türkiye’de meteoroloji faaliyetlerini 1450 sistem ile takip ettiklerini anlattı.

NASA İLE TT LİSTESİNE GİRDİ

Bakan Veysel Eroğlu'nun NASA açıklaması sosyal medyada olay oldu. TT listesine ilk 5'ten giren Eroğlu twitterda günün konusu. İşte atılan twitlerden bazıları;

""

""

""

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2016, 12:48

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.