Yeşilay Dosyasını Açıyoruz

Dünyanın en eski sivil toplum kuruluşu Türkiye Yeşilay Cemiyetinde neler oldu? Ramazan Akgün Yeşilay gerçeğini açıklıyor..

Yeşilay Dosyasını Açıyoruz

Selahattin Kaptanağası ( 1920)- (31.01.2005) arasında yaşamış ve 40 yıl Yeşilay hizmeti yapmış. çocukluğumuzdaki Yeşilay kolları onun sayesinde oluşmuş.

bu dönem hesaplarına bakınca nerdeyse hiç para harcanmamış. hep gönüllüler sayesinde yapılmış. yani ciddi bir liderlik ve inanmışlık.

şimdi ise tam bir hayal kırıklığı! bir önceki genel başkan ziyret ve gezilerinde tek başına yaklaşık 2 milyon tl harcamış!

şimdiki yönetim ise 2 senede inanılmaz harcama rakamlarına ulaşmak üzere. hadi diyelim proje adı altında bu paralar harcanıyor!

bu projelerde ne kadar gönüllüye ulaşıldı? hiç bir bütçe kullanmadan (sponsor dahil) yapılan faaliyetler nelerdir?

açılan ve açtırılan şubelerde, ne kıstası uygulanmaktadır. üye kaydı yapılmaksızın yetki verilen şubeler ile amaç nedir?


uyuşturucu ve bağımlılıklar ile ilgili mücadele etmesi gereken bir kurum ne hale geldi? Yeşilay dosyasını açmaya karar verdim..


//www.habererk.com/ da belgelri ile yarından itibaren uyuşturucu gerçeği ve Yeşilay istismarcılarını anlatmaya başlıyacağım

 

uyuşturucu ile mücadele neden edilemiyor? daha iyi anlaşılacak....

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2014, 04:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER