Zekeriya Öz isyan etti

Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, kendisine karşı yalan haberlerle linç kampanyası yürütüldüğünü iddia etti.

Zekeriya Öz isyan etti

Ergenekon davalarının ve 17 Aralık operasyonun mimarlarından Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, mağdur olduğunu savunarak hukuk kurallarının kendisi için işletilmediğini öne sürdü.

Erdoğan için "Sonu Kaddafi gibi olacak" tweetle gündeme oturan Savcı Öz, "bana söylenenlerin yüzde biri bile olamayacak eleştirilerimden dolayı hemen dava açıyorlar." diye yazdı.

Twitter hesabından kamuoyuna seslenen olay isim, yaptığı suç duyuruları için savcıların takipsizlik kararı verdiğini açıkladı.

"HAKKA HUKUKA SAYGILI SAVCIYIM"

Haksız açılan davalarla susturamazsınız, hukuksuzluklara karşı konuşacağım çünkü bu toprak hepimizin vatanı.

1- 17 Aralık yolsuzluk soruşturmasından sonra miting meydanlarında defalarca hakaret, iftira ve tehdite maruz kaldım.

2-Hukuken nesebi gayri sahih olan havuz medyası neredeyse hergün yalan haberlerle şahsıma karşı linç kampanyası yürütüyor.

3-Geçerli hukuk kurallarına ve Yargıtay kararlarına göre açıkça suç olan bu fiillere karşı suç duyurusunda bulunuyorum.

4-İnsanların onurunu hiçe saydıkları için yayınlamasalar da tekzip gönderiyorum ve tazminat davası açıyorum.

5-Ancak her nedense savcılar adeta şüpheli avukatı üslubuyla uzun uzun takipsizlik veriyorlar ya da ellerinde bekletiyorlar.

6-Takipsizliklere itiraz ettiğimde de aylardır bir türlü karar vermiyorlar. Yani geçerli hukuk kuralları mağdur ben olunca işle(til)miyor.

7-Oysa ben demokratik bir hukuk devletinde yaşadığımı zannederek eleştiri hakkımı kullandığımda hukuk hemen işletiliyor.

8-Aşırı motive olduğu anlaşılan meslektaşlarım bana karşı yapılan ağır hakaret, iftira ve tehditleri görmezden gelirken bana söylenenlerin yüzde biri bile olamayacak eleştirilerimden dolayı hemen dava açıyorlar.

ELEŞTİRİLERİMİN AMACI YANLIŞLARIN DÜZELTİLMESİ İÇİNMİŞ

9-Öncelikle şahsım Türk Milleti adına mevzuat çerçevesinde görev yapan, hakka, hukuka saygılı bir Cumhuriyet Savcısıyım.

10-Bu ülkede derin yapıların değil hukukun egemen olması ve demokrasinin yaşaması için hayati risk alarak soruşturmalar yaptım.

11-O nedenle geçerli hukuk kuralları içinde seçimle işbaşına gelen idarecilere milleti temsil ettikleri için her zaman saygı duyarım.

12-Bu Türk milleti adına görev yapan bir yargı mensubu olarak benim aldığım devlet terbiyesinin bir sonucudur.

13-Ancak bu, idarecilerin yaptığı hukuksuzlukları görmezden gelmeyi ve eleştirmemeyi gerektirmez. Eleştiri bazen sertte olabilir. Eleştirilerimin amacı yapılan yanlışların düzeltilmesi, hukukun bu ülkede her açıdan egemen olması ve adaletin herkese uygulanmasıdır.

TAKİPSİZLİK KARARI VERİLEN GEREKÇEYİ PAYLAŞTI

"screen-shot-2014-10-30-at-2.17.20-pm.png"

KAMU DAVASI AÇILMIŞTI

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı, Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz hakkında, "17 Aralık soruşturmasını gerekçe göstererek, dönemin Başbakanı Erdoğan'a hakaret ve tehditte bulunduğu iddiasıyla" kamu davası açmıştı. Bilindiği gibi Öz, twitter'dan Erdoğan için "sonu Kaddafi gibi olacak" diye yazmıştı.

HYSK'NIN HEDEFİNDE

17 Aralık soruşturması sonrası hakkındaki soruşturma izni verilmeyen Bolu Savcısı Zekeriya Öz'ün başı yeni HSYK'yla dertteydi. Seçimleri kazanan Yargıda Birlik Platformu'nun Sözcüsü ve Ankara Cumhuriyet Savcısı Abbas Özden'in hedefindeki ilk isim ise Zekeriya Öz olmuştu. Özden,  "Malum yapı haricindeki hakim ve savcılar bu seçimin kazananı oldu. Bu seçim sonuçlarından sonra suça karıştığı iddia edilen Bolu Savcısı Zekeriya Öz gibi isimlere soruşturma izni verilecektir" dedi.

ERDOĞAN'I ÖLÜMLE TEHDİT ETMEKLE SUÇLANAN ÖZ'ÜN O TWEETLERİ

"ekran-resmi-1436-01-04-5.17.58-pm.png"

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2014, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER