10. Geleneksel Habererk İftar Programı Gerçekleştirildi- 2018

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Habererk İftarlarının 10'uncusu düzenledi.

banner170

Türk Milliyetçilerinin güçlü sesi Habererk'in geleneksel iftarlarından 10'uncusu Ümraniye TİAB'da gerçekleştirildi.

İftara Yayın Kurulu üyeleri ve Habererk yazarları da iştirak etti.

İftar programına seçkin davetlilerin yanı sıra, İstanbul İYİ parti Milletvekili Adayı ve Yeniçağ Gazetesi İmtiyaz sahibi Ahmet Çelik ve Yeniçağ yazarları katıldı.

Programın sunuculuğunu Habererk Yayın Kuru Üyesi Ayşe Gökçen Kapancı yaparken, Genel Yayın Yönetmeni Neşe Egemen ise bir konuşma gerçekleştirdi.

Eski İmtiyaz sahibi İsmail Türk'te bir konuşma yaptı.

Habererk Genel Yayın Yönetmeni Neşe Egemen yaptığı konuşmada "Günümüz teknoloji çağı olup iletişim kaynaklarımızda bu çerçevede gelişim göstermiştir..

Hiç şüphesiz internet gazeteciliği en çok tercih edilen, en yaygın iletişim kaynaklarımızın başında yer almaktadır..

Bunun önemini kavrayan ben ve yedi arkadaşım 10 yıldır yayın hayatına devam eden Habererk İnternet gazetesinin daha profesyonel daha etkili olması adına demokratik şekilde alınan ortak karar sonucu Mart ayı itibarıyla Yönetim kurulunu devralmış bulunmaktayız...

Gerek yazılı, gerek görsel tüm iletişim  araçları güce tapan yandaş medya tarafından ele geçirilmiş haklının, farklı seslerin ve muhaliflerin sesi alabildiğine kısılmıştır...

İşte bizler de yine bu baskıların ayyuka çıktığı böyle bir süreçte, İbrahim'in ateşine su taşıyan karınca misali en azından tarafımız belli olsun diye gücümüzün yettiğince, dilimiz döndüğünce farklı düşüncelerin sesi olma gayretindeyiz.

Elbette ki bu gayreti, bu gücü siz kıymetli okuyucularımızdan alıyoruz...

Anti demokratik baskılara, iletişim kaynaklarımızı kısıtlayan anlayışa bizlerle beraber direnç gösterdiğiniz için ben bir kez daha sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum...

Gelelim doğru haberleşmenin önemine...

Şayet Şah İsmail ve Yavuz Sultan Selim arasında ki iletişim doğru olsaydı yaşadığımız coğrafyanın şartları aynı olur muydu?

Şayet Kanuni Sultan Süleyman'la, Şehzade Mustafa arasındaki iletişim doğru olsaydı tarihimizin kara sayfalarına not düşülen bu acı vakıa yaşanır mıydı?

Şayet Cem Sultan asparagas haberlerle devşirme kumpasına kurban gitmedeydi Türk Tarihi ve Dünya Tarihi açısından değişen ne olurdu?

Sel baskınlarını halk yağmurun tadını çıkartıyor diye sunan, enflasyonu geçen zam oranlarını bile fiyat güncellemesi olarak halka yutturan bir anlayışa yönetimi teslim eder miydi?

Çoksesliliği, özgürlüğü, demokrasiyi, eşitliği savunan bizler bu değerlerimiz için kendimize bir yol haritası çizecek olursak ilk sorunun kendimizi ifade edebileceğimiz basın yayın kuruluşlarının yok denecek kadar az olduğunu bariz fark edeceğiz.

İşte tamda bu nokta da Habererk ve ender de olsa bağımsız diğer internet gazetelerin varlığı demokrasi için elzem bir hal almıştır.

Sizlerin sesini daya iyi daha güçlü daha-kuvvetli duyurabilmemiz için destekleriniz olmazsa olmazımızdır." dedi.

Kerim Yılmaz'da anıldı

Öte yandan halen tutuklu bulunan yazarlarımızdan İYİ parti YİK üyesi ve eski Ağır Ceza Hakimi Kerim Yılmaz'dan da söz eden Egemen "Hukuku iğdiş edercesine tutuklanan kıymetli yazarımız Sn Kerim Yılmaz Beyefendinin en kısa zamanda tahliye edilmesini umuyor ve Habererk Yayın Kurulu olarak ,  kendisini asla yalnız bırakmayacağımızı sizlerin huzurunda tekrar dillendirmek istiyorum." dedi.

Eski İmtiyaz sahibi İsmail Türk ise yaptığı konuşmada "Bir birinden parlak gençlerimizin bizlerden daha iyi yaptığını gördüğümüz için bayrağı onlara teslim ettik ve görevi  Neşe Hanıma devrettik. Kısaca beni devirdiler . Kısaca beni, devireceklerini anlayınca, ben geri çekildim." dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2018, 04:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bekir Bozkaya
Bekir Bozkaya - 10 ay Önce

Bu yürekli ve güzel ekibe gönül dolusu selamlar.Allah yolunuzu açık etsin.

SIRADAKİ HABER

banner176

banner151