11:05'de Gülbaba'dan kara harekatı başladı

banner155

Saat 11.05 itibariyle Gülbaba'dan Türk askeri kara harekatı başlattı.

11:05'de Gülbaba'dan kara harekatı başladı
banner170

TÜRK ASKERİ SINIRI GEÇTİ, KARA HAREKATI BAŞLADI

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul'da medya temsilcileri ile bir araya geldiği toplantıda, Türk askerinin saat 11.05'te Kilis'in Gülbaba Mevkii'nden Suriye'ye geçerek kara harekatını başlattığını açıkladı. Başbakan Yıldırım, "Buraya kadar kolay gelinmedi. Çok çetin mücadeleler verdik" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Afrin'de başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu. Başbakan Yıldırım, harekatın 4 safhada yapılacağını, 30 kilometre derinliğinde güvenli alan oluşturulacağını söyledi.

"4 SAFHADA YAPILACAK, 30 KİLOMETRE GÜVENLİ ALAN OLUŞTURULACAK"

İstanbul'da medya temsilcileri ile bir araya gelen Başbakan Binali Yıldırım, Zeytin Dalı Harekatı'nın 4 safhada yapılacağını, 30 kilometre derinlikte güvenli bir alan oluşturulacağını açıkladı. Afrin'de yerleşik tüm terör örgütlerinin temizleneceğini belirten Yıldırım, harekat başlamadan önce diplomatik bütün görüşmeler yapıldığını da aktardı.

Başbakan Binali Yıldırım Gazete ve televizyonların genel yayın yönetmenleri ve üst düzey yöneticileri ile Vahdettin Köşkü'nde bir araya geldi. Toplantıya Başbakan Binali Yıldırım'ın yanı sıra Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Başbakanlık Müsteşarı Fuat Oktay'ın katılıyor.

Toplantıda Başbakan Yıldırım'ın, medya temsilcilerine Türkiye'nin Afrin'de başlattığı "Zeytin Dalı" harekatı ile ilgili önemli bilgiler vermesi bekleniyor.

Afrin'e kara harekatı başlıyor! Özel Kuvvetler ve komandolar Suriye'deAfrin'de son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Gazete Habertürk'ten Çetiner Çetin'in aktardığı bilgilere göre, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) kara harekatını başlattı. Özel kuvvetler ve komandolar 2 noktadan sınırı geçti. Öte yandan tanklar ve askeri araçlar da Hatay sınırından Afrin bölgesine geçmeye başladı.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2018, 12:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Baki Çelik
Baki Çelik - 1 yıl Önce

Tanrı türke yar olsun

SIRADAKİ HABER

banner151