12 Eylül zindanlarına isyan etti, 6 üniversite bitirdi sonunda hukukçu da oldu

Ülkücü Zafer Gülseven, genç yaşta atıldığı 12 Eylül zindanlarında 8 yıl hapis yattı. Arkadaşlarından idam edilenler oldu, kader arkadaşlarıyla en ağır işkenceleri gördü. Yılmadı çalıştı çabaladı hem iş adamı oldu, hem de 6 üniversite bitirdi.

12 Eylül zindanlarına isyan etti, 6 üniversite bitirdi sonunda hukukçu da oldu

GAP Olay’ın haberine göre Zafer Gülseven 12 Eylül’ün hukuk tanımaz zalimleriyle hesaplaşmak için hukukçu olmayı kafasına koydu, cezaevinde mahkûmken Açık öğretim fakültesiyle başladığı Üniversite hayatına kesintisiz devam etti 6 üniversite bitirdi ve 62 yaşında cüppe giydi Hukuk diplomasını aldı.

Başarısı sadece Üniversite okumakla sınırlı değil, hem okudu hem çalıştı ve başarılı bir sanayici işveren.

GAP Olay’a konuşan Zafer Gülseven Türk gençlerini okumaya araştırmaya kendilerini geliştirmeye davet ederken, kendi hayatından örneklerde vererek başarmamak için hiçbir sebep yok dedi.

Hukuk diplomasını Hasan Kalyoncu Üniversitesinden alan işadamı ülkücü Zafer Gülseven şunları söyledi “Hukuk Fakültesi benim için hüzünlü bir Eylül’dü,12 Eylül darbecilerinin acımasızca yargılayıp genç fidanlara acımasızca kıyışıydı, İdamla yargılanışımdı, Yusufiye medreselerinin zindanlarıydı, acımasız işkencelerdi, birlikte işkence görüp şahadetlerine şahit olduğum Aydın Demirkol’un, Mehmet Kazgan’ın, yan yana yürüdüğüm dava arkadaşlarımın, Cengiz Baktemur’un, Cevdet Karakaş’ın bir seher vaktinde yağlı urganlara gönderilişi, hakka yürüyüşleri idi.

Hukuk fakültesi demek benim için o günlerde bizleri savunacak, bu yargısız infaza, adaletsizliğe dur diyebilecek bir avukat dahi bulamayışımızdı.

20’ci yaşlarda sahip olamadığım hayalimi 62’ci yaşımda Hukuk Fakültesi eğitimimi tamamlayarak geçte olsa gerçekleştirebildim. Bu eğitimim o günlerin soğuk hücrelerine, işkencelere, idamlara, adaletsizliğe çare olmayacak kadar geç geldi, ama ben bu yaşta bu iradeyi, bu azmi o gönlümde hiç kaybolmayan acılardan aldım ve 12 Eylüllere inat aldığım, bu Hukuk fakültesi diplomasını Ülkücü Şehitlerimize armağan ediyorum” dedi.

Aydın Demirkol

ŞEHİT OLDUĞU TARİH: 22 MART 1981

Mehmet Kazgan

ŞEHİT OLDUĞU TARİH: 26 MART 1981

Cengiz Baktemur

ŞEHİT OLDUĞU TARİH: 2 MAYIS 1982

Cevdet Karakaş

ŞEHİT OLDUĞU TARİH: 04 HAZİRAN 1981

YORUM EKLE