15 Nisan 2020 Resmi Gazete infaz düzenleme af yasası

15 Nisan 2020 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan karar doğrultusunda yaklaşık 90 bin mahkumun cezaevlerinden tahliye işlemlerine başlandı.

15 Nisan 2020 Resmi Gazete infaz düzenleme af yasası

Yeni infaz düzenlemesinin 15 Nisan 2020 tarihli Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yayınlanmasından sonra cezaevlerinde tahliye işlemleri başladı. Kapalı cezaevlerinden 15 bin, açık cezaevlerinden ise 30 bin kişinin tahliyesi gündeme geldi.

İnfaz düzenlemesinin Meclis'te kabulünün ardından 15 Nisan tarihli Resmi Gazete yayına girdi ve cezaevlerinden tahliye işlemleri başladı. İstanbul ve Ankara'da cezaevlerinden tahliyelerin başladığı gözlemlenirken otobüslerle polis ekipleri mahkumlara eskortluk yaptı.

Tahliye edilenler kendilerine ayrılan otobüslerde sosyal mesafe kurallarına uyarken maske taktıkları da gözlerden kaçmadı. 15 Nisan Resmi Gazete'nin yayımlanması sonrasında yaklaşık 90 bin mahkumun cezaevinden tahliye edileceği ifade edildi. Adalet Bakanlığı, kanunun yürürlüğe girmesi sonrasında önlemlerin daha da arttırılarak sıkıntı yaşanmaması adına hükümlülerin cezaevlerinden çıkmadan önce kendilerine seyahat izin belgelerinin verileceğini söyledi.

15 NİSAN 2020 RESMİ GAZETE AF DÜZENLEMESİ

Resmi Gazete

YORUM EKLE