1970’lerde ‘cehape’ döneminde ekmeği karne ile aldık öyle mi Erdoğan! Bu görüntüler bugün geldi, üstelik de Başkentten ekmek kuyrukları!

Ankara'daki 2 km'lik ekmek kuyruğunun görüntüleri gündemi sarstı.

1970’lerde ‘cehape’ döneminde ekmeği karne ile aldık öyle mi Erdoğan! Bu görüntüler bugün geldi, üstelik de Başkentten ekmek kuyrukları!

Günboyu’ndan Sinem Eğilmez’in haberine göre; Ankara’da ekmeğe 50 kuruş zam geldi, yeni fiyatı 2 lira 25 kuruş oldu. Vatandaş, halk ekmek büfelerine akın etti.

Ankara’da 1 lira 75 kuruştan satılan ekmeğin fiyatına 50 kuruş zam yapıldı. Başkent’te ekmek artık 2 lira 25 kuruşa satılacak. Ankara Fırıncılar Odası Başkanı Gürsel Alnıaçık, bu zammın 3 ay önceki girdi maliyetlerine göre yapıldığını ve bugünkü maliyetlerle zam yapılması halinde ekmeğin fiyatının 2 lira 80 kuruş olması gerektiğini iddia etti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Halk Ekmek Fabrikası ise girdi maliyetlerindeki artışa rağmen, stoklarındaki un bitene kadar ekmek fiyatlarına zam yapılmayacağını duyurdu.

Ekmeğe yapılan zam sonrasında Halk Ekmek büfelerinde uzun kuyruklar oluştu. Ekmek, market ve bakkallarda 2 lira 25 kuruştan satılırken, Halk Ekmek’te 1 lira 25 kuruşa satılıyor.

Erdoğan’ın şu ifadeleri kullanmıştı:

“İnönü zamanında ekmek karne ile dağıtıldı, kuyruklar vardı. CHP halkı yokluğa mahkum etti. 1970ler’de CHP döneminde, petrol, benzin, şeker, yağ kuyrukları vardı.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
HALİL GÜNGÖR.
HALİL GÜNGÖR. - 2 ay Önce

Maalesef, bende kuyruğa girdim, ucuz ekmek için. Kadın 10 ekmek aldı. Düşünün 10 ekmekte ki farkı! Zaten ekmekle besleniyoruz. Duymayanın kulakları sağır!

HALİL GÜNGÖR.
HALİL GÜNGÖR. - 2 ay Önce

Yalan söylüyorlar. 70lerde Amerikan ambargosu vardı.Yani asıl dış güçler. Sigara gaz ve benzin kuyruğu vardı. Biraz bilerek gerçekçi olalım.