2019 KPSS Türkiye Birincisi Alparslan Uysal atanamadı

2019 KPSS'de 86 puan alarak Türkiye 1.'si olan Alparslan Uysal'ın sözlü mülakatta kendisine 55 verilerek hakkının yendiği skandal bir karar ortaya çıktı.

banner311
2019 KPSS Türkiye Birincisi Alparslan Uysal atanamadı

2019 KPSS A Grubu öğretmenlik sınavında Türkiye 1.'si olan Alparslan Uysal'ın sözlü mülakatta 55 alarak elendi ortaya çıktı. Belgeler sosyal medyada büyük bir ses getirirken vatandaşlar bu duruma büyük bir tepki gösterdi.

Ülkemizde öğretmenlik alımları haksız bir rekabet ortamında gerçekleşen torpil skandalı ile daha önceden de ortaya çıkarılmıştı. Buna bir yenisi bu sefer birinciyi saf dışı edilerek yaşandı. KPSS'de 86 puan alan ve Türkiye 1.'si olan ve Coğrafya öğretmenliği için sözlü mülakata giren Alparslan Uysal, istediğini elde edemedi.

2019 KPSS'de Skandal

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan Alparslan Uysal, 2019 KPSS sınavında 1. olduğunu sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınavında puanının 55'e düşürülerek mülakattan kasıtlı olarak bırakılarak hakkının elinden alındığı ifade etti. Herhangi bir şekilde sabıka kaydının da olmadığını belirten Uysal ayrıca sözlü sınavda da tüm soruları doğru cevapladığını belirtti.

Aynı sınavda da 6. olan 84 puan alan Hüseyin Arvuz'un da sözlü mülakattan 54 puan alarak hakkının yendiği ortaya çıktı.

Alparslan Uysal

Alparslan Uysal

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2020, 17:59

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.