29 Nisan 2021'den sonra seyahat izni nasıl alınır şartları nelerdir?

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Kabine toplantısı sonrasında açıklanan seyahat izin belgesi ile ilgili detaylar araştırılıyor. Seyahat izni nasıl alınır? Detaylar Haberimizde...

29 Nisan 2021'den sonra seyahat izni nasıl alınır şartları nelerdir?

AKP Genel Başkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Kabine toplantısı sonrasında korona tedbirleriyle ilgili çeşitli kısıtlamalar açıklanmıştı.

Bu kısıtlamalar arasında "Seyahat izni nasıl alınır?" araması çokça arandı.

PEKİ SEYAHAT İZNİ NASIL ALINIR?

Seyahat izin belgesi almak isteyenlerin artık kaymakamlıklara gitmesine gerek kalmadı.

Seyahat izin belgesi artık e-devlet üzerinden alınabilecek.

“https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-e-basvuru?yeni=basvuru” linki üzerinden seyahat izin belgesine başvurulabilir.

Şehirlerarası seyahat kısıtlamasının istisnaları;

– Zorunlu bir kamusal görevin ifası kapsamında ilgili Bakanlık ya da kamu kurum veya kuruluşu tarafından görevlendirilmiş olan kamu görevlileri (müfettiş, denetmen vb.) kurum kimlik kartı ile birlikte görev belgesini ibraz etmek kaydıyla bu hükümden muaf tutulacaktır.

– Kendisi veya eşinin, vefat eden birinci derece yakınının ya da kardeşinin cenazesine katılmak için veya cenaze nakil işlemine refakat etmek amacıyla herhangi bir cenaze yakınının e-devlet kapısındaki İçişleri Bakanlığına ait E-BAŞVURU veya ALO 199 sistemleri üzerinden yapacakları başvurular (yanında akraba konumundaki 9 kişiye kadar bildirimde bulunabilecektir) sistem tarafından vakit kaybetmeksizin otomatik olarak onaylanarak cenaze yakınlarına gerekli seyahat izin belgesi oluşturulacaktır. Cenaze nakil ve defin işlemleri kapsamında başvuru yapacak vatandaşlarımızdan herhangi bir belge ibrazı istenilmeyecek olup Sağlık Bakanlığı ile sağlanan entegrasyon üzerinden gerekli sorgulama seyahat izin belgesi düzenlenmeden önce otomatik olarak yapılacaktır.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2021, 13:15
YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344