43 sandık başkanının FETÖ’yle irtibatı tespit edildi

İstanbul’da seçimlerde usulsüzlük iddiasıyla sandık kurulu başkan ve üyeleri hakkındaki soruşturma kapsamında 43 şüphelinin FETÖ ile irtibatı tespit edildi.

43 sandık başkanının FETÖ’yle irtibatı tespit edildi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca seçimlerde usulsüzlük iddiasıyla sandık kurulu başkan ve üyeleri hakkındaki soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. Edinilen bilgilere göre; soruşturma kapsamında 43 şüphelinin FETÖ’yle irtibatı tespit edildi. İrtibatı tespit edilen 43 şüpheliden 41’inin Bank Asya’ya para yatırdığı 2 şüphelinin ise ByLock kullanıcısı olduğu belirlendi.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, İstanbul'da seçimlerde usulsüzlük iddiasıyla sandık kurulu başkan ve üyeleri hakkındaki soruşturmada 43 şüphelinin FETÖ'yle irtibatı tespit edildi. İstanbul'daki seçim usulsüzlüğü soruşturmasında 43 şüpheliden 2'sinin ByLock kullanıcısı olduğu, 41'inin Bank Asya'ya para yatırdığı belirlendi.

İstanbul'da 31 Mart Yerel Seçimlerinde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla sandık kurulu başkan ve üyeleri hakkında başlatılan soruşturmada 43 şüphelinin FETÖ'yle irtibatı belirlendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, yerel seçimlerde sandık sayımlarında ve veri girişlerinde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla yapılan şikayetler üzerine sandık kurulu başkan ve üyeleri hakkında başlatılan soruşturmada, şüphelilerin FETÖ ile irtibatını ortaya çıkaran ilginç bilgilere ulaşıldı.

Soruşturma kapsamında yapılan incelemelerde, şu ana kadar tespit edilen 43 şüpheliden 2'sinin kriptolu haberleşme programı ByLock kullanıcısı olduğu tespit edildi.


Şüphelilerden 41'inin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in talimatıyla Bank Asya'daki hesabına para yatırdığı belirlendi.

Araştırmalarda, bu 41 şüpheliden 2'sinin ayrıca FETÖ'ye müzahir sendika üyeliğinin bulunduğu, birinin de FETÖ'ye müzahir bir şirkette SGK kaydının olduğu ortaya çıktı.

Yürütülen adli soruşturma kapsamında, incelemeler devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2019, 20:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Oyu parti Çubuk
Oyu parti Çubuk - 2 ay Önce

Balikser ve usakli alp adaylari buz gibi fetocu ama orda akp kazandi fetocu tespit edilememis istanbulda fetonun siirini okurken aglayan oğlan kumarcı asker kaçağı malta bandralli gemicik filoları olan bin ali kaybedince fetocu tespit edilmis vay be millete korku verip secilmis adamin koltugunu diktatorce almak için kurgulanan kurgular

IYI parti Çubuk
IYI parti Çubuk - 2 ay Önce

Bunlar fetocu sandik baskaniysa akp feto el ele istanbulun 25 ilcesini kazanmış demek oluyor ha o zaman fetocu degil imamoglu kazaninca fetocuysa balikesir usak afyon manisa sehzadeler ve yunusemre sandik baslari incelensin akp nin sandik basina yazdigi alayi feto ile iltisapli

Fuat Han
Fuat Han - 2 ay Önce

Haberi yapan arkadaş lütfen araştırırmisınız bu 43 kişinin bir önceki seçimde sandik görevi yapmışmı.

Ah Vatan
Ah Vatan - 2 ay Önce

Sandık başkanlırını yok şucu yok bucu diye suçlayarak seçimi kazanma şansları yoktur. Sandık başkanı ne olursa olsun seçim milletin gözü önünde yapılır. Seçimde milletin önünde kimsenin hile yapma şansı yoktur. Seçim en az 20 kişinin önünde yapılmaktadır. Bu sözler yenilgiyi sindirememe durumudur

Carlos alvarez
Carlos alvarez - 2 ay Önce

ANLADIKKİ FETÖŞ AKAPEYE ÇOK SEÇİM KAZANDIRMIŞ...

SIRADAKİ HABER