52 yaşındaki vatandaş gözyaşlarıyla anlattı: Ellerini vicdanlarına koysunlar söylesinler

Sokak röportajları yapan bir YouTube kanalının mikrofon uzattığı vatandaş, cebinde ekmek alacak parası olmadığını söyleyerek, gözyaşlarına boğuldu.

Sokak röportajları yapan bir YouTube kanalının mikrofon uzattığı vatandaş, cebinde ekmek alacak parası olmadığını söyleyerek, "Ben 52 yaşındayım, bugüne kadar ağlamadım" dedi. Gözyaşlarına hakim olamayan vatandaş, "Hakkımı helal etmiyorum" ifadelerini kullandı.

YouTube üzerinden yayın yapan Kendine Muhabir adlı kanal, sokak röportajı yaptığı sırada mikrofon uzattığı bir vatandaş ekonomik duruma isyan etti. Aylarca yakınlarının yardımıyla pansiyonda kaldığını belirten vatandaş, “Siz hiç yavan ekmek yediniz mi? Sabah kahvaltıda yoğurt ekmek yiyip akşam da aynı şekilde devam ettiniz mi? Ekonomi nerede çok iyi, cebimde ekmek almak için 1,5 lira yok” dedi.

"HAKKIMI HELAL ETMİYORUM"

Yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarını tutamayan vatandaş, “Ben 52 yaşındayım, bugüne kadar ağlamadım. Hakkımı helâl etmiyorum” diye konuştu. Yaşadığı ekonomik problemleri sadece kendisinin yaşamadığına dikkat çeken vatandaş, "Benim gibi binlerce, milyonlarca vatandaş var..." dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2020, 15:47
YORUM EKLE