ABD'den skandal Ülkü Ocakları kararı!

ABD'nin skandal Ülkü Ocakları kararı büyük tepki çekti.

ABD'den skandal Ülkü Ocakları kararı!

ABD Temsilciler Meclisi, Ülkü Ocaklarının "yabancı bir terör örgütü olup olmadığının araştırılmasını" öngören bir maddeyi de içeren 2022 Savunma Bütçe tasarısını kabul etmesi tepkilere neden oldu.

Demokrat Nevada Vekili Dina Titus tarafından 2022 Savunma Bütçe tasarısına (NDAA) eklenen bir madde, Dışişleri Bakanlığının "Ülkü Ocakları'nın yabancı bir terör örgütü olma kriterlerini karşılayıp karşılamadığının" araştırılmasının öngördüğü bildirildi.

TERÖR İFTİRASI!

Önceki gün Temsilciler Meclisi Kurallar Komitesince kabul edilerek NDAA metnine eklenen madde, tasarının yasalaşmasının ardından 180 gün içinde Dışişleri Bakanlığı'nın konuya ilişkin bir rapor hazırlayarak Kongre'ye sunmasını talep ediyor.

Bakanlığın raporunda, Ülkü Ocakları'nın yabancı terör örgütü kriterlerini neden karşıladığı ya da karşılamadığını değerlendirmesi de bekleniyor.

BİDEN İMZALARSA YASALAŞACAK

Söz konusu maddenin bağlayıcı olabilmesi için savunma bütçe yasa tasarısının Senato'da da aynı şekilde kabul edilmesi ve Başkan Joe Biden tarafından imzalanarak yasalaşması gerekiyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Veysel Dönmez
Veysel Dönmez - 3 ay Önce

ABD ve benzeri haçlı emperyalizm tarih boyunca Türk'e İslam'a savaş açmış bunun içinde elinden gelenlerin tümünü işbirlikçilerini de kullanarak uygular.


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344