Abdullah Gül parti mi kuruyor?

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile geçtiğimiz hafta gazeteci Abdulkadir Selvi tarafından kamuoyuna açıklanan ve Kasım ayının ortasında gerçekleştirilen 3,5 saatlik görüşme ile ilgili olarak yazılı basın açıklamasında bulunmuştu.

Abdullah Gül parti mi kuruyor?

11. Cumhurbaşkanlığı Ofisi'nden yapılan yazılı basın açıklamasında "Türkiye ve dünya meseleleri genel çerçevede konuşulmuş ve herhangi bir şekilde günlük parti meseleleri ve seçimler söz konusu olmamıştır." ifadelerine yer verilmişti.

Hükümete yakınlığı ile bilinen Yeni Şafak gazetesi yazarı Hasan Öztürk'ün bugünkü köşe yazısında Gül-Kılıçdaroğlu görüşmesi ile ilgili çok konuşulacak bir kulis bilgisini paylaştı. Öztürk, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün parti kuracağını iddia ederek yazısında "Pusuda bekleyen 'sinsiler' 31 Mart 2019’dan sonra parti kuracakmış. Ama bu tek bir parti değilmiş. 2 parti yoldaymış." ifadelerini kullandı.

Öztürk'ün yazısının ilgili bölümü şöyle;

Bugün sizlerle son dönemde kafamda deli sorular olarak uçuşan meseleleri paylaşmak istiyorum. Küçük küçük notlarım var.

Durumumuz şudur:

Pusuda bekleyen "sinsiler" 31 Mart 2019’dan sonra parti kuracakmış. Ama bu tek bir parti değilmiş. 2 parti yoldaymış.

Biri bir yerde, “ben buradayım gelsinler” diye bekliyormuş. Diğer bir başka yerde başkalarıyla birlikte çoktan harekete geçmişmiş.

Kılıçdaroğlu ile 3.5 saat konuşan 11’nci Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, o konuşmanın içeriğiyle ilgili bize bir şey söylemezse 31 Mart 2019’dan sonra kurulacak partiyle ilgili ne konuştunuz diye sorma hakkımız yok mudur acaba?

AK Parti Genel Başkanı olarak Sayın Erdoğan hançeresini yırtarcasına uyarıyor, "Kibir abidelerinin partimizde yeri yok" diyerek. Ancak, kibir abideleri bu cümleyi liderlerinden her duyduklarında sağlarına sollarına bakıyorlar hatta arkalarına bakıyorlar, hiç üzerlerine alınmıyorlar. Salına salına ortalıkta dolanıp duruyorlar. Durumun ya ciddiyetinin farkında değiller ya da kafalarını kuma gömerek saklanacaklarını sanıyorlar. Oysa ayan beyan ortadalar."

YORUM EKLE