Abdullah Gül’ün eski danışmanı,Takan, Gül’ü ihbar etti, “Görevimi yaptım”dedi

Oray Eğin’in “palavracı” dediği Abdullah Gül’ün eski danışmanlarından Yeniçağ yazarı Ahmat Takan, bugünki yazısında bir zamanlar danışmanlık ettiği Abdullah Gül’ü ihbar etti.

banner311
Abdullah  Gül’ün eski danışmanı,Takan, Gül’ü ihbar etti, “Görevimi yaptım”dedi

Takan, Gül ve ekibinin yeni bir parti kurma hazırlığı yaptığını kaydetti.

Takan’ın görev icabı (!) yaptığı ihbar şöyle:

“Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan, Mehmet Şimşek, yeni bir merkez parti kurmak için kolları sıvamışlar. Görüşmeler yapıyorlarmış. Acele etmiyorlarmış. Partinin resmi kuruluş tarihi olarak yerel seçimler sonrasını gösteriyorlarmış. Parti kurulduktan sonra "ana muhalefet olacak" iddiasıyla... Soranlara, "Abdullah Gül bu oluşumun içinde yok" diyorlarmış. Gel de buna inan!”

Takan’ın yazısının tamamı şöyle.

 “Ne yapıyorlar dersiniz?..

Dünyaya küstüler de kabuklarına mı çekildiler?..Yoksa!.."Bizim artık bu memlekette siyaset yapma şansımız kalmadı" deyip biriktirdikleri paranın sefasını sürmek için bir gemiye atlayıp dünya turuna mı çıktılar?..Belki de safariye katıldılar!..Sanmıyorum...Belek'te tatilde olabilirler mi?...

Bir ara, Türkiye'nin tarihi turistik yerlerini dolaşıp tatil yaptıklarına dair haberler düşmüştü gündeme...Abdullah Gül...Ahmet Davutoğlu...Ali Babacan...Mehmet Şimşek...Ha!.. Hatırladınız değil mi?.. Bir zamanlar ülkenin en derin stratejik siyasetçileriydi. Uzun zamandır haber alamadığınız için belki de aranızda merak edenleriniz vardır.

Abdullah Gül, yemek iyice pişirilip löp diye yenecek kıvama getirilip önüne hazır tepsi ile getirilemeyince Cumhurbaşkanı adayı olmaktan vazgeçmişti. "Olmayacağım" açıklaması yaptıktan sonra ortalarda gören olmadı. Artık, birikmiş tecrübelerine dayanarak Türkiye'ye katkıda bulunmak için (!) gelenek haline getirdiği Cuma namazı sonrası açıklamalarını bile yapamaz hale geldi. Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan, Mehmet Şimşek...

Gül'e çok yakın bu 3 isim ara sıra buluşup kendisine "ortada görünmeyin" diye tavsiyelerde bulunuyor. E, peki bu 3 isim de siyaset sahnesinde görünmüyor... Ekonomik kriz... Suriye... Ağızlarını bıçak açmıyor. Lal mı oldular?.. Ne yapıyorlar?.. Derin tecrübelerini bu milletten neden esirgiyorlar?.. Konya'da buluşup etli ekmek mi yiyorlar?.. Yoksa Ankara'da bir araya gelip nefis Ankara tavasının tadına mı bakıyorlar?..

Belki de gazetecilere yakalanmayalım diye Londra'da sabah kahvaltılarında buluşup dertleşiyorlardır!.. "Bu millet bizim değerimizi bilmedi" diye Küçük Emrah'a mı bağladılar?..Merakınızı hemen gidereyim;Merkez siyasetin çok önemli ismi olan, özü sözü bir dostumla dün siyasi kulislerde neler oluyor faslına dalmıştık. Bomba haberi ondan aldım. Biraz da etrafa baktım.

Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan, Mehmet Şimşek, yeni bir merkez parti kurmak için kolları sıvamışlar. Görüşmeler yapıyorlarmış. Acele etmiyorlarmış. Partinin resmi kuruluş tarihi olarak yerel seçimler sonrasını gösteriyorlarmış. Parti kurulduktan sonra "ana muhalefet olacak" iddiasıyla... Soranlara, "Abdullah Gül bu oluşumun içinde yok" diyorlarmış. Gel de buna inan!.. Abdullah Gül'ün üçlüsü CHP'deki etkin ve de her tarafa küskün muhalif isimlerle de temasa geçmiş. Görüşmeler devam ediyor.."Karşılarında deve dişi gibi siyasetçi Erdoğan var" deyip bıyık altından gülümseyerek bu haberi yabana atmayın. Siz de not edin bir kenara dursun. Ayıptır ve de acıdır söylemesi; merkezde NATO, Londra, Berlin, Tel Aviv varsa ummadık taş baş yarabilir canım memleketimde!..

Bendeniz gazeteci olarak haber verme görevimi yaptım... “

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Yuksel Güneş
Yuksel Güneş - 2 yıl Önce

Abdullah Gül sessiz ve derinden vede çok tehlikeli kindar bir insandır.
Boş durmaz.
Beceriksiz Davutoğlu ile Fetö damgası yemiş Ali Babacan üçlüsünden hiçbiriyle olmaz daha doğrusu bu Millet onlara prim vermez.
AMA A.GÜL .boşta durmaz.
Huzursuz etmek içinde Böyle bir haber yaptırır.