Acılı anne, Erdoğan’a böyle isyan etti!

Çorlu Tren Faciası’nda oğlu ve eşini kaybeden Mısra Öz, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a, isyan etti.

Acılı anne, Erdoğan’a böyle isyan etti!

Çorlu Tren Faciası’nda oğlu ve eşini kaybeden Mısra Öz, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a, “Ne oldu kuzularımız” diye seslendi.

İki yıl önce 8 Temmuz 2018 tarihinde Tekirdağ’ın Çorlu ilçesine bağlı Sarılar köyünde meydana gelen tren faciasında 7’si çocuk olmak üzere 25 kişi hayatını kaybetmiş, 340 kişide yaralanmıştı.

Tren faciasında 9 yaşındaki oğlu Oğuz Arda Sel’i ve eşi Hakan Sel’i kaybeden Mısra Öz olayın yaşandığı ilk andan itibaren sosyal medyadan ve meydanlardan adalet aramaya, gerçek sorumluların yargı önüne çıkarılması için mücadele etmeye devam ediyor. Mısra Öz’ün “Üç maymunu oynamayı tercih eden bir heyet” dediği gerekçesiyle hakkında “Kamu görevlilerine karşı görevinden dolayı hakaret” suçundan dava açıldı.

NE OLDU KUZULARIMIZA

Mısra Öz, geçen gün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı etiketledi. Mısra Öz paylaşımında 22 Temmuz 2004 tarihinde Sakarya’nın Pamukova ilçesinde yaşanan tren faciasında 41 vatandaşımızın yaşamını yitirdiği dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın, Çorlu tren faciasının yaşandığı dönem ise Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan olduğunu hatırlattı.

20 Mayıs 2014 tarihinde Erdoğan’ın Başbakan olduğu dönemde grup toplantısında yaptığı konuşmada, “Bu ülkenin Başbakanı olarak açıkça ifade ediyorum ki, Dicle’nin kenarında kurdun kaptığı bir koyun bile benim mesuliyetim altındadır. Bu ülkenin bakanları, milletvekilleri olarak aynı mesuliyet sizlerin de üzerindedir” sözlerini de hatırlatan Mısra Öz, “Sol taraftaki; Pamukova tren katliamından sorumlu. Sağ taraftaki; Çorlu tren katliamından sorumlu. Ortadaki ise 2014 yılında; 'Dicle’nin kenarında kurdun kaptığı bir koyun bile benim mesuliyetim altındadır' diyen. Ne oldu kuzularımıza Sn. Erdoğan” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE